تاریخ: 2015-07-02 شناسه خبر: 1927

توانمندسازی بیش از 1800 خانوار تحت حمایت بهزيستي خوزستان

بهزيستي

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  غلامرضا صديق راد گفت: از آنجا كه يكي از وظايف عمده معاونت امور اجتماعي سازمان بهزيستي، توانمندسازي زنان سرپرست خانوار است، با تلاش و پيگيري كلينيكهاي مددكاري در سال 93 تعداد 1856 خانوار از چرخه حمايت مستمري سازمان خارج شدند.

 وي تصريح كرد: توانمند شدن اين خانوارها از شیوه های مختلف از جمله كسب حرفه يا مهارت يا دریافت وام و معرفي به بانكهاي عامل بوده و يا با اعطاي سرمايه كار بلاعوض از سوي سازمان موفق به بازتواني و خودكفايي شده اند.

 مديركل بهزيستي خوزستان بيان كرد: تعدادي از اين خانوارها نيز از طريق گروههاي هميار زنان سرپرست خانوار مشاغلي چون خياطي، پخت نان، خريد و فروش، آشپزخانه، بسته بندي و آماده سازي سبزيجات و حبوبات، آرايشگري و راه اندازي كافي نت را كسب كرده و بازتوان شده اند.

 صديق راد افزود: عده اي نيز از طريق مداخله و مشاوره مددكارانه كارشناسان سازمان ازدواج کرده و از چرخه حمايت سازمان خارج شده اند.

 وی گفت: امید است در سال جاري با تلاش و پيگيري مداوم مددكاران و كارشناسان مربوط، خانوارهاي بيشتري توانمند شده و در چرخه زندگي اجتماعي، زندگي سالم و موفقي داشته باشند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.