تاریخ: 2015-07-02 شناسه خبر: 2019

اوقات فراغت بانوان در محیط‌های صمیمانه ورزشی

اوقات فراغت بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  شبکه اطلاع رسانی زنان مازندران، با تأمل به زنانی که ورزش را در لیست برنامه‌های خود جای می‌دهند و مابقی زنان، متوجه می‌شویم کسانی که از نظر جسمانی فعال هستند روحیه شادتر و انرژی بیشتری دارند. ورزش مهم‌ترین عامل رسیدن به سلامت روحی و جسمی در همه ادوار زندگی است تا حدی که نمی‌توان از تأثیر غیر قابل انکار آن بر روحیه دختران و زنان چشم پوشی کرد.

* نگاهی به ورزش بانوان در مازندران

ایجاد روابط انسانی تا شکل‌گیری روحیات به‌خصوص برای دختران کم‌رو و گوشه‌گیر همه و همه از نتیجه‌های شگرف محیط‌های صمیمانه و مطلوب ورزشی است.

معاون امور بانوان ادره کل ورزش و جوانان مازندران  با بیان اینکه در حال حاضر ورزش حوزه بانوان از وضعیت مطلوبی برخوردار است، اظهار کرد: ما منتظر آغاز مسابقات و عضویت در تیم ملی هستیم و امیدواریم بتوانیم به تعداد بیشتری در زمینه‌های مختلف سهمیه کسب کنیم.

مریم کیومرثی با بیان اینکه ورزش مازندران در تمامی رشته‌ها فعالیت دارد، افزود: خوشبختانه نسبت به سال‌های قبل نگرش‌ها در مورد ورزش بانوان بهتر شده ولی انتظار ما این است بیشتر از این شکوفایی بانوان را در سطوح مختلف ورزش استان ببینیم.

وی با اشاره به  فرمایش مقام معظم رهبری درباره رفع تبعیض در ورزش بانوان، تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت‌های خوبی در حوزه ورزش بانوان داریم و تمامی تلاش خود را بکار می‌گیریم تا شاهد درخشش بانوان در این حوزه باشیم.

* اوقات فراغت بانوان در محیط‌های صمیمانه ورزشی

اوقات فراغت بستر مناسبی برای بروز خلاقیت‌ها و استعدادهای افراد است، به‌ دلیل اینکه ذهن انسان به فعالیت خاصی مشغول نیست و می‌تواند با خیالی آسوده به مباحث مورد علاقه خود بپردازد.

با آغاز فصل تابستان و شروع اوقات فراغت فرهنگیان و دانش‌آموزان، ثبت‌نام در رشته‌های آموزشی و ورزشی، دغدغه اکثر خانواده‌ها است، در این میان پرداختن به ورزش بانوان اهمیت ویژه‌ای دارد.

معاون امور بانوان ادره کل ورزش و جوانان با اشاره به وجود باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی بسیار در مازندران، اظهار داشت: نامه‌ای درباره دریافت نرخ با توجه به فصل تابستان به باشگاه‌ها ارسال شده و هدف ما نظارت هرچه بیشتر است و اینکه از هرگونه سوءاستفاده جلوگیری شود.

این مسئول به برنامه‌های اوقات فراغت اشاره کرد و افزود: هدف ما جلب توجه بانوان به رشته‌های متنوع ورزشی مطابق با علاقه آنها است.

کیومرثی یادآور شد: به دلیل اینکه سالن‌های ورزشی گنجایش همه بانوان را ندارند در بحث ورزش همگانی در محیط زیست از جمله جنگل و کوه برنامه‌ریزی کردیم که امیدواریم با استقبال فراوان مواجه شویم.

* جای خالی بوستان‌ ورزشی بانوان در مازندران

از چند سال گذشته تاکنون، شاهد هستیم که نصب ست‌های ورزشی در پارک، بلوار و حاشیه خیابان‌های استان مازندران شروع شد؛ طرحی که برای همگانی شدن ورزش رفته رفته مورد استقبال همگان قرار گرفت.

نصب مجموعه‌ای از وسایل ورزشی در هوای آزاد و غیر از باشگاه‌ها در آغاز، نهادینه نشده بود، به همین دلیل با استقبال کم مواجه شد. رفته رفته مردم برای سنجش خود در توان استفاده از این وسایل چند حرکتی با آن انجام می‌دادند و رفته رفته پوشیدن لباس‌های ورزشی در خارج از سالن‌های ورزش در دو قشر نوجوان و سالخوردگان زیاد شد؛ کسانی که صبح و عصر از خانه بیرون می‌آیند و بعد از طی مسافتی از این ست‌ها استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، با نگاهی نوین به ورزش همگانی و توجه به فرهنگ اسلامی بانوان در می‌یابیم که جای بوستان‌های مخصوص بانوان در شهرهای مازندران خالی است. بوستان‌هایی که می‌تواند با پایین‌ترین هزینه برای خانواده‌ها، ضامن سلامتی بانوان و مادران آینده باشد.

مکانی که دختران و بانوان برای سنجش میزان توانایی و قدرت خود در استفاده از ست‌های ورزشی باهم مسابقه‌ای می‌دهند، می‌دوند و دوچرخه‌سواری می‌کنند و می‌توانند از لباس‌های مخصوص ورزش هم استفاده کنند.

حال این سوال مطرح است که مسئولین چه‌زمانی را برای اضافه شدن این طرح به مجموعه ورزشی شهرهای استان اختصاص می‌دهند؟!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.