تاریخ: 2016-03-17 شناسه خبر: 20901

جدیدترین قربانی ملدنیوم در ورزش زنان

یولیا اِفیمووا، قهرمان 23 ساله شنای زنان، آخرین ورزشکار روسی که در ورزش زنان قربانی استفاده از ملدنیوم شده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ یولیا اِفیمووا، قهرمان ۲۳ ساله شنا زنان جهان آخرین زن ورزشکار اهل روسیه است که تست دوپینگش مثبت بوده است، او هم مانند بسیاری از ورزشکاران دوپینگی از ملدنیوم استفاده می کرد.

وی تا کنون در مسابقات جهانی موفق به کسب چهار مدال طلا شده است علاوه بر آن چهار نقره و دو برنز جهانی نیز در کارنامه دارد. یولیا مدال برنز رقابت های المپیک ۲۰۱۲ لندن را نیز به خود اختصاص داده است.

اِفیمووا در حالی متهم به استفاده از ملدنیوم شده است که خود این موضوع را انکار می کند، البته به گوش می رسد که فدراسیون شنای روسیه از این موضوع اطلاع داشته است، در صورت اثبات دوپینگ اِفیمووا، وی برای مدت طولانی از میادین ورزشی دور خواهد شد. وی پیش از این نیز دوپینگ کرده بود.

گفتنی است؛ تا کنون حدود ۱۰۰ ورزشکار به علت استفاده از ملدونیوم، دوپینگ ‌شان مثبت اعلام شده است.

معروف‌ترین ورزشکارانی که به دلیل استفاده از ملدونیوم، دوپینگی اعلام شدند، ماریا شاراپووا تنیسور سرشناس روسی که هفته گذشته به این مسئله اعتراف کرد. «اندشاو نگسه» قهرمان دوی ماراتن توکیو از اتیوپی، «آبِبا آرگاوی» قهرمان پیشین دوی ۱۵۰۰ متر جهان از سوئدی که اصالتی اتیوپیایی دارد، «پاول کولیژنیکوف» قهرمان اسکیت سرعت از روسیه، «سمیون الیستراتوف» اسکیت‌باز روسی و «اکاترینا بوبرووا» ورزشکار رشته پاتیناژ از روسیه، ستارگان دنیای ورزش زنان هستند که تاکنون دوپینگ‌شان به دلیل استفاده از ملدونیوم مثبت اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *