تاریخ: 2016-04-05 شناسه خبر: 21253

در گفت و گو با سایت ورزش بانوان؛

اعزام بانوان تیرانداز المپیکی به برزیل در گرو صلاحدید فدراسیون پزشکی ورزشی

با توجه به شیوع ویروس زیکا در برزیل، بانوان تیرانداز کشورمان با صلاحدید مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی به مسابقات برزیل اعزام خواهند شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز گذشته مطلع شدیم نواب رئیسان فدراسیون های تکواندو، دو ومیدانی، فدراسیون تیراندازی به عنوان برترین های نایب رئیسی بانوان انتخاب شده اند. خبرنگار سایت ورزش بانوان در همین خصوص گفت و گویی با طاهره علی آبادی، نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی با کمان داشته، که متن آن در ذیل آمده است.

ملاک و معیار این انتخاب چه بوده است؟

من هم امروز این خبر را از سازمان ورزش قهرمانان شنیدم. به نظر خودم اگر رتبه بندی شود من در میان این بزرگان حتما سوم خواهم بود.

چرا نایب رئیس فدراسیون تیراندازی برگزیده شد؟

عملکرد فدراسیون تیراندازی در این مدت بسیار عالی بوده و برای اولین بار پنج سهمیه المپیک کسب شده است که خوشبختانه در این میان نام چهار بانو به چشم می خورد این در حالی است که در دوره ی قبلی فقط دو سهمیه کسب شده بود. اعزام  بچه ها به مسابقات و لیگ ها به طور منظم بوده و همه این موارد حتما ملاکی برای این انتخاب است.

از طرفی فدراسیون تیراندازی روابط بسیار خوبی با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برقرار کرده است. تیراندازی بانوان در ورزش های دانشجویی هم موفق بود. خوشبختانه به تازگی نجمه خدمتی به عضویت کمیته فیزو درآمد و این افتخار بزرگی برای ما و همه مسئولان فدراسیون است.

این موفقیت متعلق به من نیست به کمیته و هیئت رئیسه و کل فدراسیون تیراندازی تعلق دارد که در همه موارد با هم هماهنگ هستیم و در جهت اجرای هر چه بهتر برنامه ها تلاش می کنیم.

در خصوص انتخاب نجمه خدمتی برای عضویت در کمیته فیزو بگویید.

این کمیته تنها برای دانشجویان ورزشکار جهان است و باید اعضای این کمیته نیز از بین دانشجویان انتخاب شود. خدمتی به عنوان یک دختر مسلمان از ایران می تواند در انتخاب و برنامه ریزی فدراسیون جهانی تاثیرگذار باشد و به عنوان نماینده ورزشکار دانشجویان ایران می تواند اظهار نظر کند که این مسئله برای همه ما باعث افتخار است. خصوصا اینکه وی بدون انجام هیچ گونه رایزنی به عضویت این کمیته در آمده است برای ما ارزش بسیاری دارد.

با توجه به شیوع ویروس زیکا در برزیل برای اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی تدابیری برای حفظ سلامتی ورزشکاران اندیشیده اید؟

قطعا تدابیری از سوی کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی در نظر گرفته شده است چراکه سلامتی بانوان تیرانداز برای ما از همه چیز با اهمیت تر است. اگر مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی صلاح ببینند، تیراندازان حتما برای شرکت در این مسابقات روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ماه اعزام خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *