تاریخ: 2016-04-05 شناسه خبر: 21291

سیاناق، دختری که با یک دست کوهنوردی می‌کند

سیاناق

سیاناق دختر کوه نوردی است که تنها با داشتن یک دست به زیبایی کوهنوردی می‌کند. او به همراه مادرش موفق شده بعضی از کوه های اروپا را فتح کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سیاناق دختر کوه نوردی است که تنها با داشتن یک دست به زیبایی کوهنوردی می‌کند. این دختر اروپایی به همراه مادرش موفق شده است که بعضی از کوه های اروپا را فتح کند.

مادر سیاناق در خصوص دخترش می گوید: زمانی که متولد شد بازوی چپش بدون ترقوه بود اما او اصلا امیدش را از دست نداد و به هیچ وجه از تلاش و کوشش فروان دست بر نداشت و به دلیل علاقه زیادی که به کوهنوردی داشت در حال حاضر با وجود سن کم به عضویت تیم پاراکلمپ انگلستان درآمده است.

سیاناق اولین بار، زمانی که ۱۶ سال بیشتر نداشت بر ناتوانی اش غلبه کرد و کوهنوردی، ورزش مورد علاقه اش را دنبال کرد. او تا به حال در سفرهایش به کشورهایی مثل ایتالیا، اسپانیا و فرانسه موفقیت های بزرگی را کسب کرده است.

مادر سیاناق ادامه داد: هنگامی که برای اولین بار موفق شد که به قله آلپ صعود کند من از شدت خوشحالی که دخترم با وجود معلولیت توانسته است به یک کوهنورد حرفه ای تبدیل شود و قله های پیروزی را فتح کند از خود بی خود شده بودم.

لازم به ذکر است؛ سیاناق در خردسالی زانو و استخوان لگنش پیچ خورده بود که با تلاش پزشکان و و فیزیوتراپی های متعدد این مشکل برطرف شد و حالا او به یک فرد خودکفا در کارهای فردی و اجتماعی تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *