تاریخ: 2015-07-04 شناسه خبر: 2160

بچه هايي واقعي با مادراني مجازي

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ باشگاه خبرنگاران/ استفاده از اپليکيشن هاي فضاي مجازي مانند تلگرام ، وايبر، لاين و … اين روزها ديگر پير و جوان نمي شناسد و تقريبا هرکسي که تلفن هوشمند دارد و عضو يک يا دو گروه هم هست. اما آنچه که اين روزها بيشتر توجه را جلب کرده حضور زنان در گروه‌هايي براي آموزش و خريد و فروش است.
در اين مسير کودکان خردسال نيز به نوعي قرباني وقت نداشتن و بي اهميتي مادران خود مي شوند. درست همان زماني که نياز به گذاشتن وقت و سرگرم شدن دارند چشمهايشان بايد به مادري مشغول در دنياي مجازي عادت کند.
معصومه حاتمي روانشناس کودک گفت:دنياي مجازي علاوه بر فوايد،آسيب هاي خاص خود را نيز دارد که معمولا اين آسيب ها ناديده گرفته مي شوند.
در زمان نه خيلي قديم حدود يک دهه پيش يک سفر کوله باري از تجربه براي خانواده ها و فرزندان آنها بود اما اکنون در مسير سفر هر کدام از اعضا به نوعي مشغول در دنياي مجازي هستند و از زيبايي هاي واقعي جاده لذت نمي برند.
همين طور مادراني که براي خود دنيايي از گروه هاي مجازي درست کردند و اينگونه از توجه به کودکان خود جا مانده اند و از اين دوران طلايي با بچه ها بودن استفاده نمي کنند و در آينده با دنيايي از حسرت روبرو هستند.
وي با بيان اينکه اين بچه ها با آينده اي نه چندان اميدوار کننده روبرو هستند به طوري که احتمال بزه و بيراهه رفتن در آنها زياد است گفت:مادران مي توانند از فرصت هايي که فرزندانشان مشغول ديدن برنامه مناسب هستند و يا ساعات خواب کودکان و به طور کلي هر زماني که نيازي به حضور روحي مادر ندارند در دنياي مجازي سير کرد.

وي با ذکر يک مثال موضوع به توضيح اين موضوع پرداخت و گفت: مادري که شبانه روز در حال بزرگ کردن يک بچه مجازي است (بازي پوو و امثالهم)  و از دنياي واقعي فرزندش کناره گرفته نمي تواند ادعا کند من فرزندي بدون اختلالات شخصيتي بزرگ خواهم کرد.
وي در پايان افزود: زماني که يک کودک واقعي به آغوش، بوسيدن و توجه کردن مادر نياز دارد بايد دنياي مجازي را با تمام جاذبه هاي آن کنار گذاشت وتمام قد در اختيار بچه ها بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.