تاریخ: 2015-07-04 شناسه خبر: 2253

مصاف دوباره آمریکا و ژاپن در فینال جام جهانی زنان 2015

فيفا

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  دیدار دو تیم ساعت 16 روز یکشنبه به وقت محلی در ونکوور کانادا و بامداد دوشنبه به وقت تهران برگزار می شود.

این دو تیم تاکنون سه بار مقابل هم به میدان رفته اند. دیدار دوستانه دو تیم در مارس 2011 به تساوی یک بر یک انجامید. این دو تیم در فینال بازیهای المپیک 2012 مقابل هم قرار گرفتند که آمریکا دو بر یک به پیروزی دست یافت. فینال جام جهانی 2011 نیز میان آمریکا و ژاپن برگزار شد که دو تیم در وقت قانونی به تساوی دو بر دو دست یافتند که در نهایت ژاپن در ضربات پنالتی سه بر یک جام را از آن خود کرد.

ژاپن در جام جهانی امسال در هر شش دیدار خود به برد دست یافته است.

تیم زنان ژاپن برای دومین بار در فینال جام جهانی زنان شرکت می کند. این تیم در هر هفت دوره رقابتهای جام جهانی زنان شرکت کرده است.

تیم زنان ژاپن در مرحله گروهی جام 2015، مقابل سوئیس، کامرون و اکوادور پیروز شد و به مرحله حذفی راه یافت. در مرحله یک هشتم نهایی با شکست هلند به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. ژاپن با شکست استرالیا در این مرحله به نیمه نهایی رسید و با مغلوب کردن انگلیس فینالیست شد.

تیم زنان آمریکا نیز در پنج دیدار از شش دیدار خود در جام جهانی زنان 2015 پیروز شد و در یک بازی تساوی کرد. تیم آمریکا تاکنون دو بار در سالهای 1991 و 1999 قهرمان جام جهانی زنان شده است. این تیم در هر هفت دوره جام جهانی حضور داشته و عنوانی کمتر از سومی در کارنامه خود نداشته است. تیم آمریکا در مرحله گروهی رقابتهای امسال مقابل استرالیا و نیجریه پیروز شد و برابر سوئد به تساوی بدون گل دست یافت. تیم آمریکا در مرحله یک هشتم نهایی کلمبیا را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی چین را مغلوب کرد. تیم آمریکا در نیمه نهایی با شکست تیم آلمان فینالیست شد.

دیدار رده بندی جام جهانی زنان 2015 نیز امروز شنبه به وقت محلی (بامداد یکشنبه به وقت تهران) میان انگلیس و آلمان برگزار می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.