تاریخ: 2015-07-04 شناسه خبر: 2321

باخت والیبال ایران به روسیه در بازی تشریفاتی

باخت والیبال ایران  به روسیه

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ تیم ملی والیبال ایران آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ جهانی ۲۰۱۵ را برابر روسیه برگزار کرد و در حالی که شاگردان کواچ از انگیزه لازم برخوردار نبودند نتیجه را به حریف خود واگذار کرد تا نخستین برد روسیه رقم خورد.

 

تیم ملی ایران در این مسابقه در ست‌های اول، سوم و چهارم با نتایج 25 بر 23، 25 بر 18 و 25 بر 21 مقابل قهرمان المپیک مغلوب شد و تنها ست‌ دوم را با نتیجه 25 بر 19 پیروز شد.

ایران با این شکست 18 امتیازی باقی ماند و در رده سوم جدول رده‌بندی گروه دوم ایستاد که باتوجه به پیروزی شب گذشته لهستان مقابل آمریکا و 22 امتیازی شدن این تیم، تیم کشورمان از حضور در مرحله بعد بازماند.

شاگردان کواچ که در سه دیدار قبلی خود مقابل روسیه به پیروزی دست یافته بودند با این شکست وداعی تلخ با رقابت‌های امسال لیگ جهانی داشتند.

در ست اول تیم روسیه کار را بهتر آغاز کرد و از همان ابتدا پیش افتاد و وقت اول استراحت فنی را نیز به سود خود خاتمه داد، تلاش بازیکنان کشورمان در ادامه کار نیز بی‌فایده بود به طوری‌که وقت استراحت دوم فنی نیز با امتیاز 16 بر 14 به سود روسیه به پایان رسید. بعد از این وقت استراحت، بازیکنان با صحبت‌های کواچ و عملکرد خوب موسوی و غفور، ایران دوباره به حریف رسید و برای اولین بار در امتیاز 22 از حریف پیش افتاد، اما در نهایت این روس‌ها بودند که با نتیجه 25 بر 23 این ست را به نفع خود به پایان بردند.

در ست دوم بازیکنان ایران به خود آمدند و با ارائه یک بازی منطقی و حساب شده بازی را تحت اختیار گرفتند به طوری وقت استراحت فنی اول با نتیجه 8 بر 4 به سود ایران به پایان رسید. تلاش قهرمان المپیک لندن با وجود بازیکنی مانند موزرسکی بی فایده بود و ایران اختلاف 4 امتیاز را تا زنگ وقت استراحت فنی دوم حفظ کرد تا این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران به پایان برسد.

هر دو تیم انگیزه زیادی برای پیروزی در ست سوم از خود نشان دادند به طوری‌که امتیازات پایاپای پیش می‌رفت، اما این بازیکنان روسیه بودند که زودتر از حریف به امتیاز 8 رسیدند تا زنگ وقت استراخت فنی اول با نتیجه 8 بر 7 به سود روس‌ها به صدا درآید. در ادامه کار این روس‌ها بودن که توپ و میدان را در اختیار گرفتند تا پیروز این ست سرنوشت‌ساز لقب بگیرند و کار به ست چهارم کشیده شود.

روس‌ها که نگران سقوط از سطح اول لیگ جهانی والیبال بودند تلاش زیادی برای پیروزی در این ست و مسابقه از خود نشان دادند و در حالیکه با نتیجه 15 بر 7 پیش بودند اما تلاش بازیکنان ایران نتیجه را در امتیاز 21 مساوی کرد اما در نهایت این روس‌ها بودند که با پیروزی در این ست برنده بازی لقب گرفتند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.