تاریخ: 2016-04-27 شناسه خبر: 23270

تعلیق سرمربی دوچرخه‌سواری بریتانیا به اتهام تبعیض جنسیتی

شین ساتون سرمربی تیم های ملی دوچرخه سواری بریتانیا به دنبال حذف جس ورنیش از ترکیب تیم ملی به اتهام تبعیض جنسیتی در حالت تعلیق به سر می برد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و ه نقل از گاردین؛ شین ساتون، مدیر تیم های دوچرخه سواری بریتانیا در حال حاضر برای مدتی نا معلوم در حالت تعلیق به سر می برد. چندی پیش او جس ورنیش، دوچرخه سوار بریتانیایی که تنها ۲۵ سال سن دارد را به دلایل نامعلوم از ترکیب تیم ملی حذف کرد. زمانی که ورنیش دلیل حذف شدنش را از ساتون پرسید در جواب به او گفته بود: « سنت بالا رفته حالا برو خانه و یک بچه به دنیا بیاور ».

شین ساتون در حال حاضر به اتهام تبعیض جنسیتی در وضعیت تعلیق آنهم به مدت نامعلوم قرار دارد؛ این در حالی است که تنها ۱۰۰ روز تا المپیک ریو باقی مانده است. البته او تمام اظهارات جس ورنیش را به شدت تکذیب کرده است. ” من هرگز به او نگفتم تو سنت بالا رفته است و برگرد خانه و  یک بچه به دنیا بیاور. ”

سخنگوی دوچرخه سواری بریتانیا به گاردین گفته است: بعد از بررسی عملکرد شین ساتون در خصوص دوچرخه سواری و تا زمان رد اتهام به تبعیض جنسیتی در حالت تعلیق به سر خواهد برد.

جس ورنیش گفت: واقعا از حمایت بیش از اندازه مردم و متهم کردن تبعیض جنسی شین ساتون بسیار شگفت زده شده ام. با بسیاری از دوچرخه سواران قدیم و یا جدید در ارتباط هستم و همه آنها می گویند رفتاری مشابه با این مسئله برایشان پیش آمده است.

وی ادامه داد: اینبار من می‌خواهم فرهنگ ترس را که در میان زنان انگلیس به وجود آمده است را از سر راه بردارم؛ در حالی که می‌دانم هیچ کدام از اینها باعث بازگشت من به تیم ملی دوچرخه سواری بریتانیا نخواهد شد. بسیاری از ورزشکاران در سنین بالاتر از من به موفقیت های بزرگی دست یافته اند در صورتی که به من گفته شده است در ۲۵ سالگی کارایی خود را از دست داده ام.

ورنیش در پایان گفت: می‌خواهم فرهنگ ترس زنان را در انگلیس درمان کنم و با صدای بلند بگویم: « من پیر نیستم من بیهوده و ضعیف نیستم و می‌توانم در آینده مدال های بیشتری بدست بیاورم ».

شین ساتون

شین ساتون ، مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری بریتانیا

جس ورنیش

جس ورنیش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *