تاریخ: 2016-04-27 شناسه خبر: 23288

آینده از آن کسانیست که به زیبایی رویاهای خود باور دارند

لنا گاسلینگ

لنا گاسلینگ بازیکن تیم ملی فوتبال زنان آلمان بعد از تحقق رویای دوران کودکی اش سخن النور رزولت ، همسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا را به یاد می آورد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ النور رزولت فعال حقوق بشر و همسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا ( فرانکلین رزولت ) بود. او یکی از پرنفوذترین زنان سیاسی قرن بیستم میلادی است. النور یکبار در یک سخنرانی گفته بود: « آینده از آن کسانی است که به زیبایی رویاهای خود ایمان دارند. »

لنا گاسلینگ، هافبک تیم ملی فوتبال زنان آلمان سخن النور رزولت را با توجه به آینده روشنی که پیش روی دارد، زیر لب زمزمه کرد.

لنا گاسلینگ ، ستاره تیم ولفسبورگ از تحقق یک رویای طولانی مدت خود یعنی حضورش به همراه تیم فوتبال زنان آلمان در بازی های المپیک می گوید: در دوران کودکی بازی در المپیک ریو را فقط در خواب می‌دیدم. حضور در المپیک در دنیای ورزش با دیگر رویدادها مثل مسابقات جام جهانی و جام ملت های اروپا متفاوت است.

تنها حضور در این رقابت ها و کسب تجربه کافی نیست باید بهترین عملکرد را نیز ارائه کرد. تیم فوتبال زنان راه یافته به المپیک ریو همه تیم هایی سطح بالا و قدرتمند هستند اما تیم آمریکا با داشتن دروازه بانی مثل هوپ سالو و قهرمانی در سه دوره بازی های المپیک در این میان بیش از سایرین حرف برای گفتن دارد. بازیکنان این تیم اعتماد به نفس بالایی دارند. وجود کارلی لوید، هافبک تیم فوتبال زنان آمریکا که در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین بازیکن زن سال انتخاب شد، شانس قهرمانی المپیک ریو را برای این تیم افزایش می دهد. البته علاوه بر تیم فوتبال آمریکا فرانسه هم تیمی است که شانس قهرمانی تیم آلمان را در ریو تهدید می کند. اما در مورد تیم زیمباوه چیزی نمی‌دانم فقط واضح است که بازیکنان این تیم فیزیک بدنی خوبی دارند. در خصوص تیم های استرالیا و کانادا هم باید بگویم که عملکرد خوبی دارند.

با وجود تیم های قدرتمند، تیم ما هم تمام تلاشش را برای ارائه بهترین عملکرد در ریو به کار بسته است. هدف تیم فوتبال زنان آلمان این است که حتی در صورتی عدم کسب نتیجه مطلوب، سال ۲۰۱۶ یک فوتبالیست زن آلمانی به عنوان بهترین بازیکن زن سال انتخاب شود.

النور رزولت

النور رزولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *