تاریخ: 2016-04-28 شناسه خبر: 23362

معرفی ورزش‌های مفید و کم‌هزینه برای بانوان

ورزش های ساده برای بانوان

بسیاری از بانوان به دلایلی از رفتن به باشگاه ها و صرف هزینه در این خصوص امتناع می ورزند. در ذیل چند ورزش کم هزینه و پرکاربرد برای بانوان معرفی شده است. ورزش هایی که در عین ساده بودن برای بدن بسیار مفید هستند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بسیاری از بانوان به دلایلی از رفتن به باشگاه ها و صرف هزینه در این خصوص امتناع می ورزند. در ذیل چند ورزش کم هزینه و پرکاربرد برای بانوان معرفی شده است. ورزش هایی که در عین ساده بودن برای بدن بسیار مفید هستند.

۱) دوچرخه سواری
دوچرخه سواری یک ورزش ساده و کم هزینه است و نیازی به پرداخت شهریه و رفتن به سالن های ورزشی ندارد. بهترین زمان برای دوچرخه سواری صبح زود و یا بعدازظهر  آنهم در فضای پارک ها است. این ورزش به بیماران قلبی و عروقی بسیار توصیه می شود و باعث قوی شدن زانوها خوهاد شد.

۲) پیاده روی

پیاده روی کم هزینه ترین یا به عبارتی بی هزینه ترین ورزشی است که در همه زمان ها و به تمام سنین توصیه می شود. پباده روی استقامت و نیروی بدن را افزایش می دهدو نه تنها عضلات را تقویت می‌کند بلکه برای مهمترین عضله بدن یعنی قلب نیز مفید است. بهترین حالت هنگام پیاده روی پوشیدن لبا مناسب و گوش کردن موزیک است.

۳) یوگا

یوگا سردردهای مزمن و میگرن را درمان می کند. برای بانوان که به علت شرایط فیزیکی و تغییرات هورمونی بدنشان اکثر اوقات درگیر استرس و تنش هستند یوگا بهترین گزینه است. برای اینکار می توان به یک گوشه دنج و آرام منزل رفت به هیچ چیزی فکر نکرد و فقط آرامش خود را با افکار مثبت دو چندان کرد. این ورزش برای بانوانی که به دلیل نداشتن اعتماد به نفس از ورزش در مکان های عمومی گریزان هستند بهترین و مناسب ترین گزینه است.

۴) پینگ پنگ

خوشبختانه در حال حاضر اکثر پارک ها و ضاهای تفریحی سرارسر کشور میز پینگ پنگ داردن که با تهیه راکت و توپ تنیس روی میز می توان به این ورزش پرداخت.

۵) کوه نوردی است

کوه نوردی جزو ورزش هایی است که در صورت داشتن یک همراه تبدیل به یک عادت و برنامه هفتگی خواهد شد. این ورزش کمک بسیار زیادی به آرامش روح و روان و قوی تر شدن عضلات خواهد کرد.

۶) انجام حرکات ایروبیک

تقریبا همه بانوان با این ورزش آشنایی دارند، چرا که علاوه بر درگیر کردن تمام عضلات بدن شادابی و نشاط را به همراه دارد و نوعی تفریح محسوب می شود. کلاس های ایروبیک و علاوه بر آن سی دی های آموزشی این ورزش به هیچ وجه از دسترس بانوان دور نیست.

۷) طناب زدن

طناب زدن یکی دیگر از ورزش های ساده و مفید برای بانوان است. البته بانوان نباید به مدت زیاد از طناب استفاده کنند توصیه می شود طناب زدن را با یکی از ورزش هایی که در بالا معرفی شده اند، به طور متوالی ادامه داد. زیرا طناب زدن در دراز مدت، باعث افتادگی رحم در بانوان می شود پس این ورزش را نباید به مدت طولانی و هر روز انجام دهید بخصوص زنان جوان و کسانی که مشکلاتی مانند افتادگی رحم و … دارند زیرا طناب زدن این بیماری‌ها را تشدید می کند.

۸) ورزش تای چی

ورزش تای چی، ورزشی نو و تازه است و کمتر دیده می شود که شخصی اسم این ورزش را شنیده باشد. تای‌چی چوان که ترجمه تحت‌اللفظی آن « مشت برتر نهایی » است، یک هنر رزمی چینی است که هم برای تمرین دفاع شخصی و هم برای مزایای سلامت آن انجام می‌شود. بسته به هدف مورد نظر از انجام آن، شکل‌‌‌های متفاوتی از آن، چه سنتی و چه مدرن تعلیم داده می‌شود.
برای انجام این حرکات، نیاز به یک محل آرام با مساحتی حدود نیم متر مربع است. تای‌چی را می‌توان با پای برهنه یا با پوشیدن کفش‌‌های پهن و انعطاف‌پذیر انجام داد. کفش‌‌های راحت و شل یا قابل‌انعطاف مناسب‌تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *