تاریخ: 2015-07-05 شناسه خبر: 2387

مخدری با طعم گل/ اسكیزوفرنی و جنون در انتظار گل كش‌ها

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛به نقل از باشگاه خبرنگاران، گل یا همان علف كه مخدری است كه از گیاه شاه دانه استخراج می شود و مصرفش نوعی شادی كاذب همراه با حالت های خطرناك را در فرد مصرف كننده، ایجاد می كند.

گل همان ماری جوانا است
تغییر نام مخدر ماری جوانا به گل در ایران تاکتیک جدید فروشندگان و دلالان مواد مخدر است، زیرا همه پدران و مادران حشیش و ماری جوانا را می شناسند و کافی است فرزند آنها بگوید من گل می کشم نه ماری جوانا یا حشیش و والدین از همه جا بی خبر هم فکر می کنند، حتما فرزندشان ماده بی خطری استفاده می کند که نامش هم گل است و حتما هم طبیعی است و ضرر آن از ماری جوانا و حشیش و مواد مخدر صنعتی کمتر است .

دكتر مكری روانپزشك و پژوهشگر مركز مطالعات ملی اعتیاد كشور در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران درباره مخدر پر خطر گل گفت: آنچه به عنوان گل مطرح می شود، از مشتقات ماری جوانا یا همان حشیش است كه باید گفت تركیباتی چون گل، علف، جوینت، سیگار، وید یا كانابیس همه اینها از گیاه شاه دانه نشات می گیرد كه همین مسئله باعث شده مصرف كنندگان اینطور تصور كنند كه چون این مخدرها منشا طبیعی دارند آسیب و ضرری ندارد .

اسكیزوفرنی و جنون در انتظار گل كشها
دكتر مكری درباره آسیب های مغزی كه در انتظار مصرف كنندگان گل است، می گوید: یه در صدی به صورت قاطع زمینه استفاده از گل را دارند و این افراد ادعا دارند دارای ذهن پریشان هستند و با مصرف این مخدر به آرامش می رسند و مطالعاتی كه در دنیا صورت گرفته نشان می دهد كه این افراد سه الی چهار درصد جامعه را تشكیل می دهند كه ممكن است مدام در معرض علائمی ناگوار همچون شنیدن صداهای توهمی یا ذهن نا آرام یا بدبینی به افراد دارند. این افراد در معرض بیماری هایی چون اسكیزوفرنی یا جنون قرار دارند، چرا كه این افراد با مصرف گل یا حشیش حالشون بهتر نمی شود كه هیچ بلكه بدتر هم خواهد شد و باید به روانپزشك مراجعه كنند .

زیر 18 ساله ها بیشتر مراقب باشند
این روانپزشك در ادامه می افزاید:‌ اگر مصرف مخدر گل در سنین زیر 18 سال كه هنوز مغز بالغ نشده شروع شود آثارش به شدت مخربتر خواهد بود كه  احتمال چند  پدیده است كه یكی از آنها افت هوش است، یعنی هوش آنها كاهش می یابد . دومین اتفاقی كه در این زمینه می افتد كاهش قدرت شناخت است یعنی فرد دچار كاهش قدرت حافظه و سنجش می شود كه اگر هر چه سن مصرف پایین تر بیاید آسیب ها هم بیشتر می شود.

ماده مخدر گل،‌‌ همان اندازه که اسم خوشایندی دارد، یکی از خطرناک‌ترین مواد مخدری است که این روز‌ها در دست جوان‌ها می‌چرخد و به اسم یک روانگردان طبیعی استفاده می شود ، مخدری که ضربان قلب را بالا می‌برد، احساس بی‌قراری می‌دهد، باعث توهم می‌شود و با یک بار مصرف، طوری عملکرد مغز را مختل می‌کند که زندگی بدون آن غیر ممکن می‌شود . با اندكی تامل می توان گفت كه با وجود اینكه شادی كردن حق هر جوانی است اما نه به قیمت سر خوردن روی سراشیبی اعتیاد اعتیادی كه كم كم و بی صدا نابود می كند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.