تاریخ: 2015-07-05 شناسه خبر: 2416

دختر جوان، طراح و میهمان این زمستان لارودوت

 

کورالی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ دختر جوان و ساده فرانسوی ( که قبلا در فستیوال Hyères خودی نشان داده بود ) اولین مجموعه خود را با حمایت لا رودوت به بازار عرضه خواهد کرد. این دختر جوان کیست؟ نگاهی می اندازیم به او و آثارش.

کورالی

 کورالی دختر کوچکی بود که وارد دنیای دوخت و دوز شد. وقتی که هشت سال بیش نداشت، تمامی لباس‌هایش را خودش می‌دوخت. « من کودکی سرخورده و مایوس بودم. هربار که می‌خواستم کاری انجام بدهم، مادرم دلسردم می‌کرد و با طعنه می‌گفت: حتما می‌توانی انجامش دهی!! » او برای جلب رضایت خانواده‌اش،  وارد مدرسه عالی تجارت شد. اما اشتیاقش به طراحی بیش از آن بود که بتواند به کاری غیر از آن بپردازد. دختر جوان دوره کارآموزی خود را در هرمس، نزد جان پل گولتیه گذراند. و از سد کنکور Elle Solidarité Mode  گذشت، و موفق به دریافت بورسیه‌ای برای ورود به موسسه صاحب نام کارگاه هنری برسو شد. در طی دو سال، کورالی در دپارتمان تحقیق در مورد الیاف در کارگاه هنری لباس‌های زنانه و حاضری مک‌کویین به کار مشغول بود. و با اشتیاق خود را وقف این کار کرد. سپس به پاریس رفت و درمزون مارتین مارجیلا مشغول به کار شد.

کورالی

در آنجا او با طراح بزرگ آن دوره همکاری می‌کرد. « شانسی که من در آن‌جا آوردم کار در گروه کوچک خیاطی بود. در آنجا هر کاری را که به من محول می‌شد، انجام می دادم. از طراحی گرفته تا دوخت لباس. تجربه خیلی خوبی بود. ». با استخدام درکارگاه لباس‌های حاضری مک‌کویین در لندن، دوباره به انگلستان بازگشت. او در عین حال به دنبال برنامه‌های شخصی خود نیز بود و تصمیم گرفت مجموعه خود را در در فستیوال Hyères  در سال 2014  به نمایش بگذارد. ابتکار عمل آثارش، باعث معروفیت او شد و مارک کورالی مارابل پا به عرصه دنیای مد گذاشت. فستیوال Hyères  نقطه عطفی در کارنامه اوست.  این طراح جوان  که به مطالعه در الیاف بسیار علاقه‌مند بود، تصمیم گرفت  به ارائه مجموعه‌ای دست بزند که الهام گرفته از لباس پشم‌چین‌های ایرانی در دهه پنجاه بود. کار عالی و بی‌نظیرش توجه همگان را به خود جلب کرد، یک الهام به تمام معنا. هیئت ژوری، که زیر نظر مدیران هنری کنزو قرار داشت، او را به عنوان نفر اول انتخاب کردند و کورالی این شانس را پیدا کرد تا اولین رژه خود را به راه بیندازد  و آن شروعی بود برای شهرت او. او در آن سال توانست جایزه حضار را نیز به دست آورد و لارودوت برای همکاری‌های بیشتر با او تماس گرفت … .

کورالی

برای پاییز و زمستان امسال، لارودوت از او و دو تن دیگر دعوت کرده است تا مجموعه لباس‌های خود را به نمایش گذارند و کورالی سخت مشغول است. او به سختی حتی در اوقات فراغت خود نیز کار می‌کند و نقشه‌های زیادی در سرمی پروراند. باید منتظر خلاقیت‌های شگفت‌آور این دختر جوان که کار خود را از هشت سالگی شروع کرده و به آن عشق می‌ورزد، ماند .

منبع:مدآنلاین

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.