تاریخ: 2015-07-05 شناسه خبر: 2506

آرنا: به خاطر عدم حضور بانوان، امتیازی از ایران کم نمی شود

حضور بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  او که حسابی تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار گرفته بود در حالی با سایت برنامه نود گفت و گو کرد که صدا به صدا نمی رسید و اوایل گفت و گو هم ما با صدای بلند و در گوش آقای آرنا سوال می پرسیدیم و هم او در گوش ما جواب می داد. گفت و گوی با رئیس سازمان لیگ جهانی خواندنی ازکار درآمده است. ضمن اینکه او درباره میزبانی ایران در سالهای آینده حرفهای خوبی زد.

نظر شما درباره جو ورزشگاه آزادی و این تماشاگران پرشور والیبال ایران چیست؟

به نظر من بسیار جو خوب و جالب و هیجان انگیزی اینجا حکمفرما بود. ورزشگاه پر بود و حتی یک جای خالی نداشت و این یعنی عشق مردم ایران به والیبال که برای فدراسیون جهانی هم مایه خوشحالی است. تماشاگران ایرانی عالی بودند و عالی تشویق کردند.

حضور این تماشاگران چه امتیازهایی برای والیبال ایران دارد و چقدر برای میزبانی های آینده تاثیر دارد؟

من فکر می کنم که امتیازهای خوبی داشته باشد و والیبال ایران در آینده بتواند میزبانی های زیادی با این پوئن را بگیرد. اینجا یک ورزشگاه جالب و استاندارد است که وقتی پر می شود همه از آن لذت می برند. واقعا جو امروز را در تهران فراموش نمی کنم. اصلا فراموش نشدنی نیست.

امکانات ایران در حد لیگ جهانی هست؟

بله که هست، شرایط بسیار خوب بود و امکانات ایران در حد لیگ جهانی والیبال است. ایران هم تیم بسیار خوبی بود و خوب بازی کرد و سه بر صفر برد. فدراسیون والیبال  ایران هم همکاری خوبی داشت. من در گزارشم همه چیز را خواهم نوشت. البته کمی هم نور ورزشگاه کم بود که آن هم درست می شود و مشکلی نیست.

شما اولین بار است که به تهران می آیید؟

بله من برای اولین بار است که به ایران می آیم.

ایران را چطور کشوری دیدید؟

البته من تهران بوده ام در چند روز گذشته و واقعا کشور زیبایی است. من سعی می کنم در روزهای آینده که در تهران هستم به جاهای مختلف شهر بروم و خرید کنم و تهران را بیشتر ببینم. من خیلی خوشحالم که ایران هستم و می دانم که زیبایی های ایران بیشتر از اینها هم هست.

درباره حضور بانوان در ورزشگاه هم سوال داریم. آیا عدم حضور بانوان ایران باعث نمی شود میزبانی ایران در لیگ جهانی دچار خدشه شود؟ یا اینکه امتیاز منفی  برای والیبال ایران ثبت شود؟

من فکر می کنم که والیبال ورزشی است هم برای آقایان و هم برای خانمها. به نظرم باید خانمها و آقایان در ورزشگاه بازی را ببینند وامیدوارم روزی برسد که در هواداران زن و مرد والیبال ایران بتوانند در ورزشگاه بازی را ببینند. این مورد باید بهتر شود و به نفع میزبانی ایران هم هست.

آیا امتیاز منفی به میزبانی ایران داده می شود اگر بانوان راه داده نشوند؟

نه امتیاز منفی داده نمی شود اما این ماجرا باید حل شود.

آیا برای مرحله نهایی امتیاز منفی داده می شود؟ برای مثال اگر ما امسال مثل برزیل میزبان مرحله نهایی بودیم و بانوان به ورزشگاه راه داده نمی شدند باز هم مشکلی نبود؟

همانطور که الان میزبان روسیه هستید یا لهستان یا آمریکا، مشکلی نبود اما همانطور که گفتم والیبال ورزش زنان و مردان است وبه همین دلیل زنان و مردان باید این ورزش را در ورزشگاه ببینند.

نظر شما درباره پیشرفت والیبال ایران در سالهای گذشته در لیگ جهانی و رقابتهای مختلف بین المللی چیست؟

ایران در چند سال گذشته جزو دو کشوری بوده که پیشرفت زیادی در رنکینگ والیبال داشته است و البته درخشش ایران در لیگ جهانی بیشتر و بهتر بوده است.امیدوارم ایران درسالهای آینده درخشش را ادامه دهد و در رقابتهای جهانی و جام جهانی و المپیک موفق باشد و خیلی دوست دارم به المپیک صعود کند.

اگر ایران سال آینده بخواهد میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال شود باید چه معیارهایی را رعایت کند؟

هر بخشی امتیازهای خاص خودش را دارد. اما این مورد بستگی به حضور در جام جهانی و رقابتهای جهانی و المپیک دارد. به خصوص المپیک خیلی مهم است. امتیازآوردن در این رقابتها و رفتن روی سکو اهمیت بسیاری دارد. اگر ایران بتواند به المپیک صعود کند یا در جام جهانی مقام خوبی بیاورد آن وقت راحت تر میزبان لیگ جهانی والیبال می شود. ضمن اینکه ایران تماشاگران بسیار خوبی دارد و همین شور و شوق کلی امتیاز به والیبال ایران برای میزبانی می دهد. معیارهای دیگری هم هست که باید همه امتیازها جمع آوری شود و آن وقت میزبان رقابتهای لیگ جهانی مشخص شود. البته ما برای همه رقابتهای جام جهانی و قهرمانی جهان و المپیک هم معیارهای خاص خودمان را داریم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.