تاریخ: 2015-07-05 شناسه خبر: 2511

بازگشت کارگردانی پس از 13 سال+عکس

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ این کارگردان 69 ساله و پرسابقه سینمای ایران، فیلم عطر شیرین، عطر تلخ را که پروانه ساخت آن صادر شده است، به تهیه کنندگی خودش و براساس فیلمنامه ای از علیرضا اخلاقی کلید خواهد زد.

ناصر محمدی

به گزارش مشاور رسانه ای فیلم عطر شیرین، عطر تلخ، این فیلم که ژانر ملودرام اجتماعی دارد سومین همکاری محمدی با اخلاقی پس از فیلم فرار بزرگ و آخرین فیلمش بوی گل سرخ است.
مشاور رسانه ای فیلم عطر شیرین، عطر تلخ، اشاره ای به دلایل عدم فعالیت 13 ساله این کارگردان در سینمای کشور نکرده است.

عطر شیرین، عطر تلخ قصه زندگی و حدیث عاشقی است. دختر و پسر جوانی با دو سبک زندگی متفاوت، بی توجه به باورهای خانواده دل به یکدیگر می بندند و کاستی های زندگی را با وجود هم پر می کنند؛ اما دختر عاشق دیگری هم هست که با ترغیب خانواده، از کودکی خود را همسر مرد جوان می دانسته و…

ناصر محمدی از کارگردانان قدیمی سینمای ایران است که در نوجوانی، هنگامی که 16 سال بیشتر نداشت، همزمان با تحصیل، عضو گروه هنری کاوه شد و پس از چندین سال فعالیت در تئاتر و سینما، اولین فیلم خود را در سال 47 کارگردانی کرد که این فعالیت تا سال 57 و فیلم «باغ بلور» ادامه پیدا کرد.

این کارگردان که ساخت 2000 دقیقه مجموعه نمایشی برای تلویزیون را در کارنامه دارد، در مقطعی از دهه 80 میلادی در اروپا به فعالیت سینمایی ادامه داد که از جمله مشهورترین کارهای او، می توان به جگوار (محصول مشترک ترکیه، آلمان و آمریکا) اشاره کرد که در کشور آلمان به عنوان یکی از فیلم های پرفروش مطرح شد.

محمدی در سال های پس از انقلاب فیلم های قدیس (1358)، جانبازان (1359)، ملخ زدگان (1361)، محکومین (1362)، فرار بزرگ (1376) و بوی گل سرخ (1381) را کارگردانی کرده است.
حزب الله

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.