تاریخ: 2016-05-11 شناسه خبر: 25349

کاپیتان تیم ملی کریکت زنان انگلیس اعلام بازنشستگی کرد

شارلوت ادواردز

شارلوت ادواردز، کاپیتان تیم ملی کریکت زنان انگلیس بعد از 20 سال کار حرفه ای در رشته کریکت به صورت کاملا ناگهانی از ادامه کارش اعلام بازنشسنگی کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شارلوت ادواردز، کاپیتان تیم ملی کریکت زنان انگلیس با ۳۷ سال سن بعد از ۲۰ سال کار حرفه ای در رشته کریکت به صورت کاملا ناگهانی از ادامه کارش اعلام بازنشسنگی کرد.

شارلوت ادواردز اولین کسی است که چه در میان زنان و چه در میان مردان به امتیاز ۲۵۰۰ در ۲۰ بازی بین المللی مسابقات کریکت رسیده است. همچنین ادواردز جایزه ICC زن سال ۲۰۰۸ را به دست آورد. او یکی از پرنفوذ ترین ها در دنیای ورزش زنان است.

شارلوت ادواردز در خصوص اعلام بازنشسنگی اش می گوید: هرکسی که حتی من را تا حدودی می شناسد، می داند که من تا چه اندازه عاشق کارم هستم. اصلا تمام زندگی من با کریکت گره خورده است. بنابراین این اعلام بازنشستگی اصلا برایم کار آسانی نبود، اما باید بدانیم هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست. به اعتقاد من الآن بهترین زمان است که کاپیتان جدید و تازه نفس برای تیم ملی کریکت زنان انگلستان انتخاب شود تا با انرژی حرکت رو به جلوی آنها را ادامه دهد. مهم تر از آن باید به بازیکنان جوان فرصت بیشتری برای حضور در مسابقات بین المللی داده شود.

اعلام بازنشستگی ادواردز باعث اندوه بسیاری از مسئولان ورزشی این کشور شده است. کلر کانر، سرمربی تیم ملی کریکت زنان انگلیس معتقد هست: ” زحمات فراوان شارلوت ادواردز را نمی توان در چند کلمه خلاصه کرد او به عنوان یک رهبر به حدی برای زنان الهام بخش بود که ممکن است رفتنش ضربه سنگینی را به بازیکنان بزند. کریکت زنان انگلستان برای همیشه قدردان او باقی خواهد ماند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *