تاریخ: 2015-07-06 شناسه خبر: 2552

عقد موقت برای دختران آسیب‌های اجتماعی به همراه می‌آورد

عقد موقت

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ قرائی مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده   گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران،‌ با اشاره به تعریف ازدواج اظهار کرد: جامعه شناسان تعریف مشخصی از ازدواج دارند که بر مبنای آن پیوندشرعی، عرفی و قانونی بین زن و مرد را شامل می‌شود.

وی در خصوص ازدواج موقتی که می‌تواند مفید باشد افزود: عقد موقت از راه کارهایی است که می‌تواند باعث شناخت کامل دختر و پسر قبل از ازدواج شود.

این جامعه شناس اضافه کرد: زنان مطلقه با عقد موقت می‌توانند احساس امنیت کنند اگر چه موقت است اما احتمال اینکه به ازدواج دائم نیز ختم شود دارد.

وی در خصوص جنبه‌های منفی عقد موقت بیان کرد: زمانی که جوانان بدون هدف و برنامه مشخص به ازدواج موقت روی می‌‌آورند برای آنان پیامدهایی را به همراه خواهد داشت که با رواج این نوع ازدواج می‌توان منتظر افزایش فحشا و تباهی در جامعه بود.

قرائی مقدم اضافه کرد: در ازدواج موقت پیمانی بسته نمی‌شود و امکان بوجود آمدن فرزندان بی سرپرست و سر راهی وجود دارد.

وی در خصوص دلایل بروز عقد موقت گفت: 10 میلیون جوان آماده ازدواج درکشور وجود دارد که از نظر اشتغال و مسکن و رفاه و تامین اجتماعی با مشکل روبرو هستند.

این جامعه شناس تصریح کرد: اگر ازدواج و مشکلات آن برداشته شود می‌توان شاهد کاهش ازدواج‌های موقت و پیامدهای منفی آن در جامعه بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.