تاریخ: 2016-05-24 شناسه خبر: 26272

الهام‌بخش بودن یک زن در ورزشی مردسالار

سوزی ولف

سوزی ولف راننده فرمول یک از دریافت پیام های بسیاری از طرف زنان و دختران مبنی بر اینکه « تو در یک ورزش مرد سالار برای ما الهام بخش هستی » ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سوزی ولف راننده فرمول یک بریتانیایی است. این اتومبیلران ۳۴ ساله در مسابقات فرمول یک که حضور زنان در این رقابت ها بسیار کمرنگ تر است و به نوعی ورزشی مردانه به حساب می‌آید خوش درخشید.

سوزی ولف در گفت و گو با گاردین می‌گوید: دوران کودکانه شاد و شاعرانه ای داشتم. عشق به سرعت را از شرکت در مسابقات کارتینگ آغاز کردم اما استعداد زیادی در پرداختن به آن نداشتم. اولین بار که سوار ماشین کارت شدم بسیار ترسیدم و دائم با ماشین‌های دیگر برخورد می‌کردم. آنجا بود که پدرم به من گفت: « دو راه پیش رو داری یا برای همیشه کارتینگ سواری را فراموش کنی و به خانه برویم یا در این مسیر پیشرفت کنی و از چیزی نترسی » من نیز راه دوم را انتخاب کردم.

وی گفت: زمانی که نوجوان بودم هرگز فکر نمی‌کردم که در آینده به عنوان یک زن در دنیای مردان می‌درخشم. زمانیکه در مسابقات اتومبیلرانی سال ۲۰۰۰ عنوان ۱۵ را بدست آوردم و پشت بلندگو اسمم را باصدای بلند خواندند؛ همه از زن بودن من تعجب کردند. تازه به این نتیجه رسیدم در حالیکه مردان نتایج بهتری بدست آوردند اما این زن بودن من است که توجه رسانه ها را بیشتر به خود جلب کرده است و اینجا بود که تلاشم را بیشتر کردم.

راننده زن فرمول یک افزود: هرگز حدس هم نمی‌زدم برای دیگر زنان الگو باشم تا اینکه پیام بسیاری از زنان و دختران به دستم رسید مبنی بر اینکه « تو در ورزشی مردسالار برای ما الهام بخش هستی. »

ولف در پایان گفت: برنی اکلستون مدیر اجرایی مسابقات فرمول وان بریتانیا کسی بود که گفت: « نباید رانندگان زن فرمول وان را زیاد جدی گرفت. » با این وجود من حمایتش کردم ولی جواب حرف او را جور دیگری دادم.

سوزی ولف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *