تاریخ: 2016-05-31 شناسه خبر: 26729

روحیه دختر موج‌سوار پس از قطع شدن دستش توسط کوسه

بتانی همیلتون یک موج سوار 26 ساله آمریکایی است. او سال 2003 زمانی که تنها 13 سال داشت در حین موج‌سواری مورد حمله کوسه قرار گرفت و به دنبال آن در اثر گاز گرفتن کوسه بازوی دست چپ خود را از دست داد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بتانی همیلتون یک موج سوار ۲۶ ساله آمریکایی است. او سال ۲۰۰۳ زمانی که تنها ۱۳ سال داشت در حین موج‌سواری مورد حمله کوسه قرار گرفت و به دنبال آن در اثر گاز گرفتن کوسه بازوی دست چپ خود را از دست داد. او ۶۰% از خون بدنش را بر اثر این سانحه وحشتناک از دست داد. نجات جان او چیزی شبیه یک معجزه بود.

بتانی همواره برای بسیاری از زنان در سراسر جهان الگو بوده است. بر خلاف آنکه همه گمان می‌کردند او دیگر امیدی برای زندگی و ورزش نخواهد داشت این ورزشکار زیبا درست سه هفته بعد از اینکه دست خود را بر اثر حمله کوسه از دست داد به سواحل هاوایی بازگشت و برای اینکه با یک دست بتواند موج سواری کند فصل جدیدی از تمرینات فیزیکی فشرده و تقویتی برای حفظ تعادل روی تخته برای جبران بازوی دست از دست رفته آغاز کرد. او در اولین رقابت حرفه‌ای اش سربلند بیرون آمد. با اینکه برگزار کنندگان مسابقات در نظر داشتند برای او تمهیداتی مثل وقت اضافی در نظر گرفته بودند اما او نپذیرفت و ترجیح داد مثل شرکت کنندگان عادی مسابقه دهد. بتانی همان سال در رنکینگ جهانی این رشته نفر پنجم شد.

در سال ۲۰۰۴ تجربه شخصی خود را در خصوص ایمان، خانواده و مبارزه برای بازگشت به موج سواری در کتابی با نام Soul Surfer منتشر کرد. سال ۲۰۱۱ نیز بر اساس داستان همین کتاب و مصاحبه‌های بتانی همیلتون فیلمی با همین نام به نمایش درآمد.

بتانی همیلتون به تازگی خطاب به دختران سراسر جهان در صفحه توییتر شخصی خود نوشته است: بعد از اینکه بازوی دستم را از دست دادم همچنان امیدوار بودم. می‌دانم برای بسیاری از دختران الهام بخش هستم که به یاد بیاورند اگر در ذهن خود هدفی را پرورش دهند حتما به آن می‌رسند. پس از همه دختران می‌خواهم تا رویاهای خود را تعقیب کنند.

بتانی در حال حاضر به همراه همسر و پسر یک ساله‌اش در آمریکا زندگی می‌کند و همچنان هم پیگیر ورزش مورد علاقه‌اش است.

بتانی همیلتون

بتانی همیلتون

بتانی همیلتون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *