تاریخ: 2016-06-01 شناسه خبر: 26790

سارا عبدالملکی : اگر از روی ویلچر بلند نشوم تیراندازی می‌کنم

سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی بعد از آسیب دیدگی در سانحه رانندگی ممکن است به مدت پنج سال نتواند از روی ویلچر بلند شود. برای روزهایی که روی ویلچر نشسته هم برنامه‌ریزی کرده و قصد دارد تیراندازی را دنبال کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سارا عبدالملکی عضو تیم ملی راگبی بانوان، مربی و داور هندبال روز ۲۹ دی ماه سال قبل در راه بازگشت از کرمانشاه به تهران با واژگونی ماشینش بشدت آسیب دید. سارا، دانشجوی تربیت بدنی است و پیش از آسیب دیدگی در سانحه رانندگی هزینه تحصیلش را خودش به شخصه پرداخت می‌کرده است. او پیش از این سانحه هم کار می‌کرد هم درس می‌خواند و کنار همه اینها، در ورزش نیز دختر موفقی بود.

زمانی که سارا در بیمارستان بود خانواده‌اش به سختی قادر به پرداخت هزینه‌های درمان او بودند. البته اینجا جا دارد از محراب قاسم‌خانی نویسنده محبوب کشورمان و همسرش شقایق دهقان در خصوص راه‌اندازی کمپین اینستاگرامی حمایت از سارا برای تامین هزینه‌های درمانش تشکر کرد. به دنبال این جریان طولی نکشید که بسیاری از شخصیت‌های معروف و مشهور، بازیگران سینما و تلویزیون، ورزشکاران و مسئولان برای عیادت از سارا و ملاقات او به بیمارستان رفتند.

سارا بعد از ۴۰ روز در تاریخ ۲۶ بهمن سال گذشته از بیمارستان مرخص شد. حالا هم به قول مادرش با همان کمک‌های مردمی هزینه فیزیوتراپی، دارو و ادامه درمان او را می‌دهند؛ البته پزشکان معتقد هستند که شاید پنج سال طول بکشد تا سارا بتواند از روی ویلچر بلند شود. با این حال مادر سارا با همین هم خوشحال است و می‌گوید: « دخترم اوایل نمی‌توانست روی ویلچر بنشیند، اما حالا می‌نشیند. درد هم ندارد. پیشرفت در این حد واقعا خوشحال‌کننده است. »

دختر پرشور ورزشکار، این روزها آروز می‌کند تا دوباره زندگی‌اش مثل روزهای قبل شود و برگردد به روزهایی که در زمین ورزشی به دنبال توپ بیسبال می‌دوید. سارا می‌گوید: « دلم لک‌زده برای آن روزها. ورزش برایم عادت شده بود، اما در این چند ماه نتوانستم ورزش کنم. هر وقت از روی ویلچر بلند شوم، می‌روم سراغ راگبی. » اما او هنوز نمی‌تواند ورزش کند و باید دو ماهی صبر کند: « برای شروع ورزش فعلا دو ماه باید صبر کنم. هنوز گاهی اختیار بالاتنه‌ام را ندارم. با دست‌هایم به‌خاطر پلاتینی که دارد نمی‌توانم وزنه بزنم و خیلی ورزش کنم. »

سارا دختر با انگیزه و شاداب کشورمان فکر آن را هم کرده است که اگر نتواند از روی ویلچر بلند شود، چه ورزشی را دنبال کند؛ او می‌گوید: « هر وقت بتوانم ورزش را ادامه می‌دهم. قبل از این تیراندازی را دوست داشتم و در دانشگاه هم کار کرده‌ام. اگر قرار باشد نتوانم مثل قبل شوم، قرار نیست همیشه ویلچرنشین باشم‌. به خاطر این که دوست ندارم روی ویلچر باشم، تیراندازی را ادامه می‌دهم. »

سایت ورزش بانوان برای این بانوی ورزشکار کشورمان که روزهای سختی را پشت سر گذاشته است آرزوی سلامتی و بهبودی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *