تاریخ: 2016-06-23 شناسه خبر: 28562

داستان کشته شدن یوزپلنگ در مراسم حمل مشعل المپیک ریو

یوزپلنگ در المپیک ریو

در مراسم حمل مشعل المپیک ریو 2016 یک یوزپلنگ ماده به نام جوما که آن را با زنجیر به دو نگهبان بسته بودند، در نهایت با ضرب گلوله کشته شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در مراسم حمل مشعل المپیک ریو ۲۰۱۶ یک یوزپلنگ ماده به نام جوما که آن را با زنجیر به دو نگهبان بسته بودند، در نهایت با ضرب گلوله کشته شد. این حادثه زمانی اتفاق افتاد که مشعل المپیک ریو در حال عبور از بخشی از جنگل آمازون که در مرز جنوبی برزیل قرار دارد، بود.

بعد از اتمام مراسم خواستند جوما را به کامیونی که مجهز به قفس نگهداری حیوانات بود ببرند تا به باغ وحش منتقل کنند اما یوزپلنگ فرار کرد. یک تیم شامل تعداد زیادی دام پزشک و سرباز به دنبال جوما حرکت کردند تا خطری جان سایرین را تهدید نکند. اما جوما به یکی از سربازان حمله کرد و سرباز سریعا به جوما شلیک کرد و یوزپلنگ را کشت.

این مسئله خشم بسیاری از سازمان‌ها، رسانه‌های اجتماعی و حامیان حیوانات را در برزیل برانگیخته است. بسیاری از حاضرین معتقدند یوزپلنگ به هیچ وجه آزاری به کسی نمی‌رساند اما عکس‌هایی که با او می‌انداختند و فلش دوربین‌ها به شدت موجب خشم او شده بود.

چندی پیش نیز گوریلی به خاطر سقوط یک پسر بچه به داخل قفسش در باغ وحش آمریکا به ضرب گلوله کشته شد و این قبیل مسائل و عدم رعایت نکات امنیتی موجب خشم افراد زیادی در سراسر دنیا شده است.

یوزپلنگ در المپیک ریو

یوزپلنگ در المپیک ریو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *