تاریخ: 2015-07-08 شناسه خبر: 2870

هنرمند اسپانیایی از قرآن و حضور در ایران گفت

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ گارسیا درباره‌ی نحوه‌ی انتخاب آیات و احادیث برای خوشنویسی، اظهار کرد: من یک خطاط کلاسیک هستم، بنابراین بخش اعظم کارهایم آیات قرآنی هستند. هنگام انتخاب آیات، مخاطب عام (مسلمان و غیرمسلمان) را در نظر می‌گیرم. «الله نور‌السماوات والارض»، «نور علی نور» و … آیات عمومی‌تری برای ارتباط با مخاطبان همه جای دنیا است. علاوه بر این، حدیث هم می‌نویسم.

این هنرمند ادامه داد: در ابتدا خودم باید با آن حدیث و آیه ارتباط برقرار کنم تا مفهوم آن به من در نوشتن کمک کند. آنچه می‌نویسم ترکیبی از حروف و مفهوم کلمات است.

او درباره‌ی حضورش در نمایشگاه قرآن نیز گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم خیلی خوب است و خوشحالم که اینجا هستم و آثار هنری هنرمندان ایرانی را هم می‌بینم. من با هنر ایران آشنا هستم و در نمایشگاه‌های بین‌المللی زیادی در کشورهای مختلف دنیا شرکت کرده‌ام. سطح هنر در ایران بسیار بالاست و همیشه تجربیات خوبی از یادگیری و ارتباط با هنرمندان ایرانی داشته‌ام.

گارسیا همچنین بیان کرد: از بین هنرمندان ایرانی استاد غلامحسین امیرخانی و امیر فلسفی را می‌شناسم و برای‌شان احترام قائلم. همسرم بهمن پناهی نیز یک خوشنویس ایرانی است.

به گزارش ایسنا، در جریان برگزاری نمایشگاه قرآن کریم توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، 12 هنرمند شاخص از کشورهای بوسنی‌، فرانسه، کویت، عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، ترکیه، عراق، نیوزلند و اندونزی انتخاب شدند و آثارشان را در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی‌خط، عکس و کاشی‌کاری در بخش بین‌الملل ارائه کردند. نمایشگاه آثار این هنرمندان از 10 تیرماه تا پایان ماه مبارک رمضان در «باغ کتاب» واقع در محدوده باغ – موزه دفاع مقدس به نشانی میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبه‌روی پارک طالقانی برپاست.

گارسیا

آثار گارسیا

آثار گارسیا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.