تاریخ: 2015-07-08 شناسه خبر: 2903

نارضایتی تیراندازان دختراز فدراسیون بدلیل تفاوت گذاشتن بین تفنگ و تپانچه

تیراندازان دختر

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ سارا میرابی تیراندازی که با امتیاز بیشترش سهمی هم بیشتر درهمین عنوان هفتم دارد، می گوید : با اینکه تمرین نداشتیم اما رکورد های قبلی ام را دردو مسابقه خارجی دیگری که داشته ام ارتقا داده ام و مطمئن هستم که ما لیاقت ایستادن در جایگاه های بالاتر جهان را داریم اگر کمی بیشتر مورد حمایت باشیم.

او ادامه داد: دلایل زیادی برای عدم موفقیت تیم تپانچه دختران ایران وجود دارد.

وی اضافه کرد: تپانچه رشته بسیارسختی است نیازبه تمرین زیاد دارد، امکانات و حضور درمسابقات تدارکاتی و رسمی از دیگر احتیاجات ورزشکاران این رشته است که متاسفانه به دلایل عدیده هیچ یک از این موارد برای ما فراهم نیست.

میرابی گفت: هیچ اردوی تدارکاتی برای تیراندازان این رشته برگزار نشده است و مدت دو سالی که در تیم ملی هستم با مسابقات این دوره از یونیورسیاد در مجموع در شش مسابقه رسمی تیم تپانچه شرکت کرده و من در مجموع با این مسابقات سومین تجربه خود را داشتم و به همین دلیل ازعملکرد در این رقابت ها ناراضی نیستم.

این تپانچه زن با اشاره به اینکه درمسابقات تیراندازی قهرمانی دانشجویان جهان که سال گذشته در امارات برگزار شد توانسته به فینال انفرادی راه یابد، افزود: این روزها دوران افت را سپری می کردم و با توجه به اینکه تمرینی نداشته ام و سطح رقابت ها نیزبسیار بالا بود ازحد انتظاراتم بیشتر زدم .

این دخترتیراندازادامه داد: رشته تپانچه تفاوت های زیادی با تفنگ دارد ، نیاز جدی به بدنسازی در سطحی بسیار بالاتر از تیراندازان تفنگ و این درحالی است که ما نه امکانات وتدارکاتی داریم و نه فشنگ دراختیار ما قرار دارد.

فاطمه حسینی دیگرتیراندازتیم تپانچه دختران گفت: امیدوارم فدارسیون شرایط مشابهی را برای تفنگ و تپانچه فراهم کند و همانطور که تیراندازان تفنگ را برای تمرین به اردوهای و تدارکاتی های خارجی می فرستند ما را نیز به رقابت ها اعزام کنند .

این تیراندازجوان ادامه داد: ما در ماده 25 متر جز یک جلسه آن هم با 10 فشنگ تمرین دیگر نداشتیم و این درحالی است که تیراندازان تیم چین که عنوان نخست را کسب کرده است در هر جلسه تمرینی بیش از 500 تیر می زنند.

وی تصریح کرد:قطعا با چنین شرایطی ما نباید انتظاری بیش از انچه کسب کردیم داشته باشیم و البته با 10 تیر شاید این جایگاه خوب هم باشد.

به گفته این تپانچه زن بیشترسرمایه گذاری فدراسیون تیراندازی روی تیم تفنگ است درحالی که ما استعداد های خوبی در تپانچه داریم ومدال های زیادی می شود در این رشته برای کشور کسب کرد.

وی اضافه کرد:تیم تفنگ برای کسب سهمیه قراراست به مسابقات کاپ جهانی برود اما قبل از اعزام یک اردوی یک هفته تا 10 روزه در هانوفر المان دارد و مستقیم بعد از تمرین وارد مسابقات می شود و همه می دانند که این وضعیت چقدر روی آمادگی تاثیر دارد ضمن اینکه فشنگ کافی هم در این تمرینات در اختیار آنان قرار می دهند.

مهسا اروجی سومین تیرانداز تیم تپانچه ایران ازعملکردش در 25 متر کاملا راضی است و می گوید: اما از نتیجه تپانچه بادی با اینکه تمام تلاشم را کردم را اصلا راضی نیستم زیرا حتی نتوانستم رکورد خودم را تکرار کنم .

وی ادامه داد:ازفدراسیون تیراندازی می خواهیم همانقدر که برای تفنگ ارزش قایل می شوند به رشته تپانچه نیز ارزش بدهندواگر آنان می توانند مدال بگیرند باید باور کنند که ما هم همین توانایی را داریم.

اروجی گفت: ما در قهرمانی دانشجویان جهان مدال برنز تیمی را گرفته ایم آنجا هم کم تمرین کردیم اما شرایط بهتر بود.

وی اضافه کرد: می گویند شرایط موجود مانع از تهیه فشنگ می شود اما ما می توانیم در اردوهای برون مرزی با فشنگ هایی که آنان در اختیار ما قرار می دهند تمرین کنیم .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.