تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 2940

استارت بسکتبالیست‌های قم برای حضور در لیگ بانوان کشور

 بسکتبالیست‌

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ محسن نادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: رقابت‌های لیگ بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور در دسته‌های اول و 2 بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد و تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی به عنوان نماینده قم گام به این مسابقات می‌گذارد.

وی ادامه داد: بعد از قرعه‌کشی فصل جدید مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور، ‌رقابت‌های لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان ایران نیز قرعه‌کشی شد تا 13 تیم حاضر در پیکارهای فصل 1394 آمادگی خود را اعلام کنند و برای راهیابی به لیگ دسته اول به رقابت بپردازند.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم اضافه کرد: از سوی فدراسیون بسکتبال کشورمان صنم نظامی و تالین طهماسیان به عنوان سرپرست فنی مسابقات فصل جدید لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور معرفی شده‌اند در حالی که تیم نادرشیمی نماینده قم در این سطح از مسابقات باشگاهی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی فدراسیون بسکتبال آخرین مهلت ارائه فیش مبلغ واریزی ورود به مسابقات فصل جدید لیگ دسته 2 بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور و مدارک لازم به فدراسیون به منظور شرکت در این فصل از رقابت‌ها تا روز 24 تیر ماه جاری پیش‌بینی شده که ما از این نظر اقدامات لازم را انجام داده‌ایم.

نادری راجع به کادر فنی تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم در این فصل از مسابقات لیگ دسته دوم کشور عنوان کرد: با اعلام فدراسیون تنها مربیانی می‌توانند به عنوان سرمربی سکان هدایت تیم‌های لیگ امسال را بر عهده بگیرند که دارای کارت مربیگری درجه دو باشند.

وی یادآور شد: با موافقت 13 تیم حاضر در مراسم قرعه کشی این فصل از رقابت‌ها، گروه‌بندی مسابقات در دو گروه انجام گرفت و تصمیم بر این شد که در صورت 14 تیمی شدن لیگ، تیم چهاردهم به عنوان تیم هفتم در گروه دوم مقدماتی این بازی‌ها قرار بگیرد.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم با بیان اینکه تیم نادر شیمی قم یکی از تیم‌های حاضر در گروه دوم مقدماتی این‌فصل به شمار می‌رود، افزود: چنانچه تعداد تیم‌های متقاضی به بیش از 14 تیم رسید مسابقات دور مقدماتی بر اساس قرعه‌کشی که در فدراسیون صورت خواهد گرفت در سه گروه برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: در صورتی که مسابقات در دو گروه برگزار شود از هر گروه دو تیم به مرحله بعد صعود می‌کند و بازی‌های مرحله مقدماتی برای تعیین دو تیم صعود‌کننده از هر یک از گروه‌های مقدماتی در این فصل به صورت رفت و برگشت به انجام خواهد رسید.

نادری تصریح کرد: در شرایطی که مسابقات در سه گروه انجام شود از هر گروه نیز دو تیم صعود خواهند کرد و 6 تیم صعود کننده به صورت رفت و برگشت با یکدیگر دیدار می‌کنند تا در نهایت قهرمان و نایب قهرمان برای راهیابی به لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران معرفی شوند.

وی افزود: در گروه نخست تیم‌های هیئت بسکتبال قرچک‏، مجتمع بردبار نکاء مازندران، پالایش نفت آبادان، نیکان تهران، طراوت شاهرود، وزارت نیرو و هیئت بسکتبال آبادان و در گروه دوم تیم‌های دختران شیراز، هیئت بوشهر، هگمتان‌سازه همدان، نادرشیمی قم، هیئت مشهد و هیئت یزد مسابقه می‌دهند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.