تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 3008

هیچ بانویی به مسابقات جهانی دوومیدانی قطر نمی رود!

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ چهار دوومیدانی کار برای رفتن به مسابقات جهانی قطر انتخاب شده اند تا شانس خود را برای گرفتن سهمیه پاراالمپیک امتحان کنند.

در میان این ورزشکاران هیچ بانویی نتوانسته است سهمیه ورودی به این رقابت ها را کسب کند.

در همین راستا «محمدرضا مظلومی» رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان، گفت: در حال حاضر 4 رشته گلبال، شنا، دوومیدانی و شطرنج در فدراسیون نابینایان و کم بینایان فعال است که در بخش بانوان شطرنج المپیکی نیست و شناگران بانوان نیز نمی توانند در مسابقات برون مرزی شرکت کنند.

وی در ادامه افزود: تنها دو رشته گلبال و دوومیدانی می تواند در بازی های پاراالمپیک شرکت کند که با توجه به شرایط خاصی که برای گلبال بوجود آمده، تنها تیم دوومیدانی شانس حضور در این رقابت ها را دارد.

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان همچنین افزود: در این رشته نیز «هاجر تکتاز» نتوانسته است رکورد مورد نظر را به دست آورد. وی در مسابقات جهانی نتوانست رکورد خودش را نیز تکرار کند و تنها در صورتی می تواند در مسابقات جهانی قطر پرتاب کند که بتواند رکورد ورودی این مسابقات را کسب کند.

«محمدرضا مظلومی» ادامه داد: بنابراین وی در مسابقات لیگ باشگاهی فرصت دارد تا شانس خود را امتحان کند. از طرفی یک دو نفر دیگر نیز مدعی شده اند که می توانند سهمیه ورودی مسابقات جهانی قطر را کسب کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.