تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 3022

90 درصد تکواندوکاران مسابقات دانشجویان جهان رنکینگ جهانی دارند

تکواندوکاران

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ مینو مداح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به این رقابت ها افزود: پیش از حضور در مسابقات گفته بودم که یونیورسیاد در حد مسابقات جهانی روسیه است و این موضوع را نیز در روزهای نخست مسابقات از نزدیک لمس کردیم و بیشتر شرکت کنندگان برای کسب 20 امتیاز ورودی المپیکی در گوانگجو حضور یافته اند.

وی اظهار داشت: بهترین های جهان در بازیهای دانشجویان جهان (یونیورسیاد) حضور دارند اما تیم ایران نیز با آمادگی کامل به این مسابقات اعزام شده است.

مداح ادامه داد: دارنده مدال طلا از رنکینگ جهانی و برنز جهانی از انگلیس و دارندگان مدال طلای و نقره مسابقات ترکیه و در مجموع بهترین های جهان در این مسابقات حضور دارند.

سرمربی تیم تکواندو بانوان دانشجو ایران در خصوص قرعه تکواندوکاران ایران گفت: قرعه سختی داریم. هانیه اخلاقی و صاحبی در مبارزه دوم خود با دارنده مدال نقره جهان و مدال طلای جهانی روسیه مبارزه می کنند و خدابنده نیز اگر به فینال برسد، قهرمان جهان از انگلیس را پیش رو دارد.

بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان در بخش تکواندو از روز (سه شنبه – 16 تیرماه) به میزبانی شهر گوانگجو کره جنوبی در حال برگزاری است و فردا (جمعه) در چهارمین روز این رقابتها تکواندوکاران وزن های منهای 58 و 80 کیلوگرم مردان و منهای 49 و 67 کیلوگرم زنان به مصاف حریفانشان می روند.

در بخش مردان، جواد امیری در وزن دوم ابتدا با وادیم دیمیتروف از مولداوی رقابت خواهد کرد و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار کلمبیا و اردن مبارزه می کند.

سعید رجبی نیز در وزن ششم در نخستین گام با جانیا کائونا از لتونی رو برو می شود و پس از آن در صورت پیروزی با برنده دیدار انگلیس و هائیتی رقابت خواهد کرد.

همچنین هانیه اخلاقی در وزن 67 کیلوگرم بعنوان اولین نماینده بانوان ایران بر روی شیاپ چانگ می رود.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت نعمت خلیفه (سرمربی) و رضا ایمان زاده (مربی) با ترکیب کامل و در هر 8 وزن اعزام و در بخش زنان با هدایت مینو مداح (سرمربی) با 3 هوگوپوش راهی این دوره از مسابقات شده است.

این رقابتها دارای گرید 2 برای رنکینگ المپیک است که به نفر اول 20 امتیاز، به نفر دوم 12 امتیاز و نفرات سوم 7.2 امتیاز برای افزایش رنکینگ المپیکی در راه کسب سهمیه المپیک ریو تعلق خواهد گرفت.

آرمین هادی پور تکواندوکار وزن منهای 54 کیلوگرم دانشجویان ایران دقایقی پیش در این وزن صاحب مدال طلا شد.

بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان (یونیورسیاد) که به طور رسمی از 12 تیرماه آغاز شده است تا 23 ماه جاری در کره جنوبی ادامه دارد.

14 هزار ورزشکار از 100 کشور جهان در 21 رشته ورزشی با یکدیگر رقابت می کنند که 84 ورزشکار ایرانی حاضر در این دوره از بازیها در هشت رشته تیراندازی، تیرو کمان، دوومیدانی، والیبال، فوتبال، تکواندو، ژیمناستیک و قایقرانی به مصاف حریفان جهانی خواهند رفت.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.