تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 3034

حمله گرگ گرسنه به کودک چهارساله

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ جواد نوری اظهر روز پنجشنبه افزود: سه شنبه هفته جاری هنگام غروب آفتاب و نزدیک اذان یک قلاده گرگ با ورود به یک منطقه مسکونی اقدام به حمله به یک کودک کرد.

وی توضیح داد: کودک چهارساله قصد عزیمت به خانه مجاور را داشت که گرگ از فرصت تاریکی هوا و تنها بودن کودک استفاده کرده و به وی حمله می کند.

وی اضافه کرد: گرگ کودک را از ناحیه گردن و صورت زخمی کرده بود که به یکباره مادر کودک متوجه حضور گرگ در داخل حیات خانه می شود.

به نقل از ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن اضافه کرد: این مادر، کودک را از چنگال گرگ خارج کرده ولی گرگ سعی در رها ساختن کودک از دست مادر داشت و با قدرت کودک و مادر را چند متر بر روی زمین کشید.

نوری اظهر اضافه کرد: جدال مادر و گرگ برای بدست آوردن کودک با سر و صدای مادر این دختر بچه به نفع مادر تمام شد و گرگ از خانه فرار کرد.

وی بیان کرد: کودک زخمی پس از مداوا در مرکز بهداشت روستای تخت به بیمارستان رزن منتقل شد و هم اینک نیز در بیمارستان همدان بستری است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: منزل مسکونی که گرگ وارد آن شده فاقد حصار و فنس کشی بوده و به علت اینکه آخرین خانه روستا نیز می باشد احتمال ورود حیوانات وحشی به آن بسیار زیاد است.

نوری اظهر گفت: با توجه به شکار بی رویه و کاهش طعمه، احتمال حضور گرگ در مناطق مسکونی بسیار زیاد است به همین منظور توصیه ها و هشدارهای لازم به دهیاری ها و اهالی روستا در چند نوبت داده شده است.

وی افزود: دفع نادرست پسماندها و پراکندگی زباله های خانگی و واحدهای مرغداری موجی حضور گرگ در نزدیکی روستا شده و این امر احتمال حمله آن به انسان را بیشتر می کند.

امسال اولین بار است که در منطقه رزن شاهد حمله گرگ به انسان هستیم ولی در چند نوبت به احشام حمله شده است.

سال گذشته یک کودک چهارساله در یکی از مناطق رزن طعمه گرگ شد همچنین در دو نوبت گرک به گله گوسفندان حمله و چوپان را زخمی کرد.

شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، 126 روستای دارای سکنه و در مجموع با 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.