تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 3040

هادی‌پور طلای سوم کاروان کشورمان را کسب کرد

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از مهر ، در سومین روز از مسابقات تکواندوی بیست و هشتیمن دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان آرمین هادی پور در وزن ۵۴- کیلوگرم با کسب چهار پیروزی متوالی راهی بازی نهایی شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف “موراد لاچروی” از بلژیک رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر یک صاحب پیروزی شد و سومین طلای ایران در این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.  

نماینده سبک وزن تکواندو کشوران در نخستین مبارزه خود در این رقابت ها موفق شد با نتیجه ۲۴ بر ۳ “اولبیک موراتالیف”، نماینده قرقیزستان را شکست دهد و در ادامه “مولوم تومنبایار” از مغولستان را ۸ بر ۳ مغلوب کرد. وی در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابتها نیز “ساویکی امنارونگ” نماینده تایلند ۱۱ بر ۵ شکست داد.

هادی‌پور در مرحله نیمه نهایی هم ” کیم دائیک” از کره‌جنوبی را در پایان راند دوم ۲۰ بر۴ شکست داد و به بازی نهایی راه يافت تا با برتری ۴ بر یک مقابل تکواندوکار بلژیکی به مدال طلای این وزن دست پیدا کند.

کاروان اعزامی کشورمان که قبل از این مدال طلا با هشت مدال رنگارنگ در مکان چهاردهم جدول توزیع مدال‌ها قرار داشت با کسب طلای هادی‌پور تا مکان دهم بالا آمد و جای لهستان را گرفت. ایران تا این لحظه ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۴ برنز بدست آورده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.