تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3096

نهمی ایران تا روز نهم

 

تکواندو

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ روز گذشته نهمین روز از این رقابت‌ها در حالی در کره‌جنوبی پیگیری شد که با مدال طلای سعید رجبی، کاروان کشورمان رتبه خود را تک‌رقمی کرد. عضو تیم ملی تکواندوی دانشجویان ایران در وزن ٨٠- کیلوگرم دیروز در دیدار فینال برابر «چیک سیسه» از ساحل عاج قرار گرفت و با نتیجه ٥ بر ٤ برابر سیسه به پیروزی رسید. جواد امیری، دیگر نماینده این تیم در این مسابقات بود که به مدال برنز دست یافت. او در وزن ٥٨- کیلوگرم با شکست برابر حریف قزاقستانی از صعود به دیدار نهایی باز ماند. روز پنجشنبه نیز آرمین هادی‌پور در وزن ٥٤- کیلوگرم به فینال رسید و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. او در حالی مدال طلا را بر گردن آویخت که مراد لاچرائویی از بلژیک را با نتیجه ٤ بر یک از پیش‌رو برداشت.

اما در رقابت‌های این روز، نجمه خدمتی پرافتخارترین بانوی تیرانداز ایران موفق شد در فینال ماده ٥٠ متر سه وضعیت با کسب ٤٤٥. ١ امتیاز صاحب مدال برنز شود. او پیش از این در این بازی‌ها مدال طلای رقابت‌های تفنگ بادی ١٠ متر را هم کسب کرده بود. درخشش دختران تیرانداز ایرانی به همین‌جا ختم نشد و در روز چهارشنبه نیز تیم تیراندازی سه وضعیت بانوان کشورمان متشکل از نجمه خدمتی، مه لقا جام‌بزرگ و مریم طالبی با کسب مجموع ١٧٤٠ امتیاز عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های یونیورسیاد ٢٠١٥ را به خود اختصاص دادند.

در پیکارهای پومسه، تیم دختران ایران نیز با ترکیب مرجان سلحشوری، بهاره قادریان و فاطمه قاسمی با کسب ٧,٤٨ امتیاز همراه با ترکیه به‌عنوان سوم مشترک دست یافت. به این ترتیب کاروان ورزشی دانشجویان ایران تا پایان روز نهم بازی‌های دانشجویان جهان (یونیورسیاد) با کسب چهار مدال طلا، دو نقره و پنج برنز در جایگاه نهم جدول رده‌بندی مدالی قرار گرفته است./روزنامه شرق

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.