تاریخ: 2016-07-27 شناسه خبر: 31419

سایت ورزش بانوان حامی بانوان المپیکی ایران؛

با گلنوش سبقت الهی در مسیر المپیک ریو

گلنوش سبقت الهی

9 روز دیگر بازی‌های المپیک 2016 در شهر ریوی برزیل آغاز خواهد شد؛ سایت ورزش بانوان قصد دارد تا آغاز این رقابت‌ها با معرفی بانوان ورزشکار المپیکی کاروان ایران به استقبال این رویداد بزرگی ورزشی برود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ گلنوش سبقت الهی بانوی اصفهانی که در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر و ۲۵ متر زنان موفق به کسب چهارمین سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو و سومین سهمیه تیراندازی بانوان شد. تحصیلات او در رشته مهندسی برق است. این بانوی اصفهانی ۲۶ ساله در حالی موفق به کسب جواز ریو شد که نامش را پیش از این کمتر شنیده بودیم. جالب اینجاست سابقه سال‌های حضور او در تیراندازی حتی به المپیک قبلی ( لندن ) هم نمی‌رسد. سه سال است تیراندازی می‌کند و آن اوایل نیز فقط برای تفریح، تیر می‎انداخت.

گلنوش سبقت الهی در مسابقات قهرمانی آسیا و توزیع سهمیه المپیک، در دهلی نو هندوستان موفق به کسب سهمیه المپیک در رشته تپانچه ۱۰ متر بانوان شد. این بانوی اصفهانی تاریخ‌سازی کرد چرا که برای نخستین بار یک تیرانداز ایرانی در بخش تپانچه سهمیه این مسابقات مهم را به دست آورده بود. از طرفی گلنوش نخستین بانوی اصفهانی بود که موفق به کسب سهمیه المپیک شد. سهمیه تپانچه ۲۵ متر بانوان را هم در مسابقات برزیل که اردیبهشت ماه سال جاری با رسیدن به حد نصاب رکورد جهانی بدست آورد و سبقت الهی در المپیک ریو در دو ماده تپانچه ۱۰ متر و ۲۵ متر به مصاف رقبایش خواهد رفت.

گلنوش سبقت الهی

گلنوش سبقت الهی و مه لقا جام بزرگ، دو بانوی المپیکی تیراندازی کشورمان در کنار ابراهیم اینانلو مربی تیم ملی تیراندازی

پیشرفت سریع این بانوی المپیکی کشورمان باعث شد، در عرض سه سال، آنهم در شرایطی که به خاطر کمبود مهمات، کمترین میزان تمرین را نسبت به رقبا داشت سهمیه کسب کند. مشکل کمبود فشنگ بانوان المپیکی کشورمان نه تنها برطرف نشد بلکه با نزدیک شدن به این رقابت‌ها بیشتر و بیشتر هم شد.

در آخرین رنکینگ جهانی تیراندازی بانوان ابتدای ماه ژوئن گلنوش سبقت الهی در رشته تپانچه ۱۰ متر بانوان رده ۵۳ را به خود اختصاص داده بود حالا در شرایطی که زمان بسیار کمی تا حضورش در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان باقی مانده با هشت پله سقوط در جایگاه شصت قرار دارد. از طرفی در رشته تپانچه ۲۵ متر هم که در آخرین رنکینگ در رده ۷۴ قرار داشت با هفت پله سقوط در حال حاضر نفر ۸۱ رنکینگ جهانی است.

گلنوش سبقت الهی در المپیک ریو ۱۷ مرداد ماه ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف رقبایش خواهد رفت و به همین دلیل او و سه بانوی المپیکی دیگر کشورمان در رشته تیراندازی به دلیل نزدیکی مراسم افتتاحیه المپیک ( ۱۵ مرداد ماه ) با مسابقات‌شان از حضور در مراسم افتتاحیه انصراف دادند. همچنین در بخش تپانچه ۲۵ متر زنان نیز رقابتش را روز سه شنبه ۱۹ مرداد از ساعت ۱۶:۳۰ در بخش دقت و از ساعت ۱۹:۳۰ در بخش سرعت آغاز خواهد کرد.

گلنوش سبقت الهی
برای گلنوش و تپانچه‌اش که نخستین حضورش در المپیک را تجربه می کند در برزیل آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *