تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3160

ورزشکاران سه‌گانه برای خرید دوچرخه مشکل دارند

دوچرخه

فاطمه تاجی‌زادگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اصفهان اظهار کرد: با توجه به اینکه هیئت منابع درآمدی به حد کافی ندارد و فدراسیون معتقد است که با جذب اسپانسر و حامیان مالی درآمدزایی داشته باشیم و تربیت‌بدنی نیز در این زمینه همکاری نمی‌کند، ما قادر نیستیم هزینه‌های مربوط به مربیان و بازیکنان را تأمین کنیم و یا برای تهیه دوچرخه بعضی از ورزشکاران که وضعیت مالی متوسط دارند وام بگیریم.

به گفته این مسئول اکثر ورزشکاران رشته‌های دوگانه و سه‌گانه از طبقات متوسط جامعه و بسیار با استعداد و سخت‌کوش هستند که از نظر وضعیت مالی نسبت به طبقات مرفه که برای خرید وسایل ورزشی تخصصی خود مشکلی ندارند، برای تهیه دوچرخه معمولی که حداقل 7 میلیون تومان است با مشکلات زیادی مواجه هستند و می‌توانیم با دادن وام به بانوان ورزشکار از آن‌ها حمایت کنیم.

وی افزود: در گذشته استخر انقلاب در اختیار ورزش سه‌گانه بود که امتیاز استفاده از آن از هیئت ما گرفته شد و همچنین استخر باران که قول داده بودند برای استفاده ورزشکاران ما تخصیص داده می‌شود، اما به وعده‌های خود عمل نکردند و حق استفاده از آن به ورزش‌های رزمی و شطرنج واگذار شد.

نایب رئیس بانوان هیئت ورزش سه‌گانه استان اصفهان تصریح کرد: حسن در اختیار داشتن استخرها در این است که درصدی از درآمدش برای هزینه‌های ورزش سه‌گانه آقایان و بخشی نیز به منظور مخارج و هزینه‌های اعزام‌ها، حق و حقوق مربیان و تهیه لباس بازیکنان ورزش دوگانه خانم‌ها صرف می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه شنا کردن نیاز به ساحل و شرایط خاص خود را دارد، عنوان کرد: ورزش سه‌گانه برای آقایان شامل شنا، دو و دوچرخه‌سواری است و ورزش دوگانه برای بانوان دو بار دو و یک بار دوچرخه‌سواری در نظر گرفته شده است.

تاجی زادگان تأکید کرد: بانوان ورزش دوگانه دو بار می‌دوند و یک بار دوچرخه سواری می‌کنند به این ترتیب که در رده سنی جوانان ابتدا 5 کیلومتر می‌دوند، 40 کیلومتر با دوچرخه رکاب می‌زنند، سپس دوچرخه را رها کرده و حدود 3 کیلومتر می‌دوند، البته این میزان به مسافت جاده و مقطع سنی بازیکنان بستگی دارد.

وی تصریح کرد: مسابقات ورزش دوگانه ما در رده‌های سنی نوجوانان، امید، جوانان و بزرگ‌سالان انجام می‌شود اما حدود یک‌ساله که فعالیت‌های بخش بانوان به دلیل ممنوعیت دوچرخه‌سواری خانم‌ها در اصفهان و محدودیت‌های جاده کم شده است.

**درخشش بازیکنان اصفهانی در مسابقات کشوری

نایب رئیس بانوان هیئت ورزش سه‌گانه استان اصفهان با اشاره به اینکه برای تمرینات دو از پیست ورزشگاه انقلاب و برای دوچرخه سواری از فضای باز پارک ناژوان و هوانیروز استفاده می‌کنیم و با مشکلات و محدودیت‌هایی برای تمرینات دوچرخه‌سواری رو به رو هستیم، یادآور شد: در حال حاضر تصمیم گرفتیم که در تمرینات از بازیکنان دو بخواهیم که به طور مشترک در هر دو زمینه فعالیت کنند زیرا ورزش دوگانه استقامتی است و دو و دوچرخه‌سواری نیز در زمره ورزش‌های استقامتی هستند.

به گفته نایب رئیس بانوان هیئت ورزش سه‌گانه مسابقات قهرمانی کشور بیشتر در شمال یا جنوب کشور برگزار می‌شود و به طور معمول این مسابقات در شهریور ماه انجام می‌شود که سال‌های گذشته استان مازندران، بابلسر، رشت و اندیمشک میزبان این دوره از رقابت‌ها بودند.

تاجی‌زادگان افزود: شهریور ماه سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشور بازیکنان ما خوش درخشیدند، در انفرادی ساجده موگویی موفق به کسب مدال طلا و عنوان دار مقام نخست شد، شکوه طیاره خواجویی مدال برنز و جایگاه سوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد و در رده‌بندی استان اصفهان مقام چهارم را دریافت کرد.

وی ادامه داد: دو سال پیش زهرا میرزاخانی و شکوه طیاره خواجویی به تمرینات اردوی تیم ملی ورزش دوگانه بانوان ایران به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شدند که اعزام صورت نگرفت و از همان زمان تاکنون هیچ اردوی تیم ملی انجام نشده است. 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.