تاریخ: 2016-08-01 شناسه خبر: 31626

سارا منزس با وجود مخالفت خانواده‌اش؛

چهره ملی برزیل با شرط تحصیل قهرمان جودو المپیک شد

سارا منزس

شرط پدر و مادرم برای رفتن به سمت جودو، ادامه تحصیلم در مدرسه بود، این شرط را پذیرفتم و حالا به یک قهرمان ملی در برزیل تبدیل شده‌ام.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بعد از آن که سارا منزس به اولین جودو کار زن برزیلی تبدیل شد که توانسته به مدال طلا المپیک لندن در وزن _۴۸کیلو گرم دست یابد، حالا برای دفاع از این عنوان در کشورش آماده می شود.

وقتی منزس فعالیتش را در جودو آغاز کرد پدر و مادرش به او می گفتند، که این ورزش مردانه است، جودو کار موفق برزیلی می گوید: همه زندگی من پر بود از چالش های لذت بخش، شرط پدر و مادرم برای رفتن به سمت جودو، ادامه تحصیلم در مدرسه بود، این شرط را پذیرفتم،

او می گوید: زمانی که من برای شرکت در مسابقات به سفر می رفتم پدر مادرم متوجه شدند که استعداد فوق العاده ای در جودو دارم.

سارا منزس

سارا منزس

دارنده مدال طلا المپیک لندن متولد ۳۰مارس ۱۹۹۰ در شمال غربی برزیل است. المپیک ۲۰۰۸ نخستین تجربه منزس بود و در آن زمان تنها ۱۸ سال داشت. او در این دوره از رقابت های المپیک با پیروزی مقابل اوا سرنوویسکی به نشان برنز دست یافت.

این برزیلی جوان بعد از بازی های المپیک پکن به سرعت رشد کرد، او در رقابت های نوجوان جهان در سال ۲۰۰۸ طلایی شد. وی همچنین چندین قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ، گرند اسلم و جام جهانی را به نام خود ثبت کرده است.

قهرمانی منزس در  المپیک ۲۰۱۲ لندن باعث شد برزیلی‌های زیاد در داخل و خارج کشور به جشن و شادی بپردازند، المپیک لندن نقطه عطف بزرگی در زندگی و حرفه این جوان برزیلی محسوب می شود او بعد از این به یک چهره ملی مشهور در داخل برزیل تبدیل شد.

منزس عنوان می کند: سال ۲۰۱۲ یک تغییر بزرک در زندگی من ایجاد کرد. من اولین زن برزیلی لقب گرفتم که در المپیک طلا گرفته. من رژه پیروزی را در کشورم به پا کردم. از آن سال به بعد بیشترین مصاحبه ها رابا رسانه ها انجام دادم.

من هروز طی دو جلسه تمرین می کنم . تمرینات سخت و طاقت فرسا که همه را برای بلا بردن پرچم کشور با بردباری تحمل می کنم.

 آلینا دومیترو رومانی که سال گذشته به مقام قهرمانی جودو جهان دست یافت از سرسخت ترین حریفان منزس در بازی‌های ریو به شمار می آید.

سارا منزس

سارا منزس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *