تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3187

قبل از شستن مو باید این کارها را انجام دهید

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛چرب کردن مو یکی از مهمترین کارهایی که در برنامه مراقبت از مو باید انجام بشه. پس قبل از حمام رفتن موها رو با روغن گرم ماساژ بدین. با این کار نه تنها موها براق میشن، بلکه سلامتیشون هم بهبود پیدا میکنه. البته کارای دیگه ای باید انجام بدین که ما در این مطلب درباره شون بهتون میگیم:

*جدای از مخلوط کردن دونوع روغن باهم (مثلا روغن کرچک و بادام یا زیتون) برای ماساژ مو ، میتونین یه کبسول ویتامین E هم بهشون اضافه کرده تا از ریزش مو پیشگیری بشه.حتما موها رو با این مخلوط برای حداقل ۲۰ دقیقه ماساژ بدین.

*هیچوقت از آب خیلی داغ برای شستن موها استفاده نکنین چون باعث خشن شدن و خشک شدن مو میشه.

مو

*میتونین با ماست و تخم مرغ نرم کننده درست کنین و باهاش موهاتون رو بشورین.این مخلوط یکی از بهترین نرم کننده های طبیعیه، و باعث درخشندگی و نرم شدن موها میشه.

*با عسل و ماست یه ماسک مو درست کنین. عسل موها رو نرم میکنه.

*دو تا موز برداشته و اونا رو له کنین. یه قاشق غذاخوری روغن زیتون بهش اضافه کنین و اون رو برای یک ساعت روی موها بذارین. بعد از یک ساعت موها رو با آب ولرم بشورین. چون موز موها رو نرم میکنه، این ماسک برای کسانی که موهایی خشن و بی حالت دارن عالیه.

*سه قاشق غذاخوری ماش رو برای تمام شب خیس کنین، روز بعد اون رو آسیاب کرده و با یه تخم مرغ زده شده، یه قاشق غذاخوری آبلیمو و یه فنجان ماست مخلوط کنین. حالا اون رو روی موها گذاشته و نیم ساعت صبر کنین و بعد با آب سرد بشورین.

زیبا زی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.