تاریخ: 2015-07-12 شناسه خبر: 3227

شواين اشتايگر به منچستريونايتد پيوست

 

شواین اشتایگر

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ بعد از گذشت 2 روز مذاکره بين مسئولان بايرن و منچستر اين انتقال نهايي شد. روز گذشته سايت‌هاي رسمي چند روزنامه آلماني از جمله بيلد و کيکر و همچنين سايت‌هاي معتبر انگليسي خبر از توافق نهايي طرفين براي انتقال شوايني به اولدترافورد دادند و در نهايت عصر ديروز اين خبر رسما تاييد شد. در اين بين روزنامه بيلد آلمان مدعي شده که قرارداد 3 ساله هافبک ملي‌پوش بايرني‌ها با من‌يونايتد تنظيم و طرفين بر سر جزييات اين قرارداد به توافق نهايي دست يافته‌اند. اين انتقال در حالي قطعي شد که چندي پيش شوايني جدايي از بايرن را تکذيب کرده بود اما به نظر مي‌رسد اختلاف نظر با پپ گوارديولا و همچنين پايان دوران مصدوميت بازيکنانى نظير خاوى مارتينز، داويد آلابا و تياگو باعث شد تا کاپيتان تيم ملي آلمان جايگاهش در اف.سي هاليوود را در خطر ببيند.

تا قبل از اتفاقات فصل گذشته که به نيمکت‌نشيني شوايني در اکثر بازي‌ها منجر شد تصور برگزارى جلسه‌اى در باشگاه بايرن‌مونيخ براى جدايى شواين اشتايگر غير قابل تصور بود چون شماره 31 محبوب بايرني‌ها از 14 سالگى به اين باشگاه وفادار بوده و در اين مدت به افتخاراتى بي‌شمار نيز با اين باشگاه رسيده است اما با آمدن پپ و تغيير سيستم بايرن اين بازيکن به نقطه پايان خود در مونيخ نزديک و نزديک‌تر شد و حالا بايد خودش را براي يک خداحافظي باشکوه در آليانس آره‌نا آماده کند. شواين اشتايگر مى‌خواهد در هر تيمى که حضور دارد نقش کليدى را عهده‌دار شود چون وى در آرزوى فتح رقابت‌هاى يورو 2016 به عنوان کاپيتان مانشافت است و هرگز مايل نيست با نيمکت‌نشينى در تيم باشگاهى، شانس خود براى بر بازو بستن بازوبند کاپيتانى مانشافت در تورنمنتى بزرگ را کاهش دهد. براى يوپ ‌هاينکس، شواين اشتايگر بازيکنى غير قابل چشم‌پوشى بود که در فصل 2013 – 2012 از 72 بازى ممکن در 71 بازى بايرن‌مونيخ به ميدان رفته بود. زير نظر پپ گوارديولا اما هرگز شواين اشتايگر چنين جايگاهى نداشت و بازيکنان ديگر اغلب از سوى اين سرمربى اسپانيايى به وى ترجيح داده شدند.

در فصل گذشته چيدمان ايده‌آل پپ گوارديولا در خط ميانى کاملا آشکار شد و تياگو و فيليپ لام 2 گزينه وى براى بازى در اين منطقه از زمين بودند. داويد آلاباى اتريشى نيز ديگر بازيکن مورد علاقه گوارديولا براى اين پست است ضمن اين‌که از حضور بازيکنانى نظير ژابى آلونسو، پير اميا هويبيرگ و حتى تازه واردى به نام يوشوآ کيميش نيز در چنين پستى نبايد غافل بود. اما زير نظر لوئيز فن‌گال بى‌ترديد حضور شواين اشتايگر در پست مورد علاقه‌اش در ميانه ميدان شياطين سرخ قطعى به نظر مى‌رسد. پيوستن به منچستر فرصت دوباره‌اي است تا شوايني بار ديگر خودي نشان دهد و بتواند با حضوري موفق در ليگ برتر بار ديگر جايگاه خود را در ترکيب تيم ملي آلمان مستحکم کند. بعد از ديپاي حالا شوايني هم به جمع خريدهاي موفق شياطين اضافه شده تا لوئيز فن‌گال بتواند به وعده خود مبني بر قهرماني منچستر در ليگ برتر جامه عمل بپوشاند. خيليها معتقدند حضور شوايني مي‌تواند مشکلات فنگال در ميانه ميدان را حل کند./خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.