تاریخ: 2015-07-12 شناسه خبر: 3230

جدال با «غول» روی شن

 

فوتبال ساحلی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ پس از پیروزی‌ حماسی روز جمعه ایران برابر اسپانیا، هر نتیجه‌ای در دیدار امشب نیز متصور است یا لااقل این باوری است که بچه‌های ایران دارند. شکست دادن اسپانیا با نتیجه 5-6 در نخستین دیدار مردان ساحلی‌باز ایران، روحیه‌ها را به شکل محسوسی در اردوی کشورمان بالا برده و ایران می‌داند با شرایط فعلی و صرفنظر از هر نتیجه‌ای که یکشنبه شب حاصل می‌آید، صعودش به مرحله حذفی بسیار محتمل است و حتی یک شکست احتمالی برابر زرد و آبی‌پوشان، ایران را که روز سه‌شنبه در آخرین بازی‌اش روبه‌روی مکزیک می‌ایستد و آنجا هم به پیروزی چشم دارد، در مسیر صعود به مرحله حذفی قرار خواهد داد.
اوکتاویو: این یک برد تاریخی بود
اهمیت پیروزی نزدیک تیم ملی فوتبال ساحلی مقابل کشور ماتادورها زمانی بیشتر مشخص می‌شود که در نظر بگیریم اولاً اسپانیا نایب قهرمان دوره پیش جام جهانی شد و ثانیاً تا دو دقیقه به پایان مسابقه جمعه شب نیز با نتیجه 4-5 از ایران پیش بود و فقط زدن دو گل متوالی در این دقایق اندک بود که طعم تلخ باخت را برای مردان مارکو اوکتاویو به شیرینی یک پیروزی بزرگ تبدیل کرد. سرمربی برزیلی تیم فوتبال ساحلی ایران دیروز گفت پیروزی برابر اسپانیا در روز جمعه یک برد تاریخی بوده و افزود هماهنگی ملی‌پوشان فوتبال ساحلی ایران در این مسابقه در بالاترین سطح جلوه کرده است. اوکتاویو اضافه کرد: گام اول را محکم برداشتیم و این پیروزی انگیزه‌ها و امیدها را برای تقابل با برزیل هم بیشتر کرد. ما در دیدار با برزیل هم برای صید هر 3 امتیاز به میدان می‌رویم و این اصولاً فلسفه و دیدگاه و هدف ما در تمامی این رقابت‌ها است.»
از جام بین قاره‌ای تا…
شاگردان اوکتاویو دیروز (شنبه) دو جلسه تمرین در شهر اسپینیو انجام دادند تا برای مسابقه حساس یکشنبه شب مهیا شوند. برزیل که ساعتی بعد از پیروزی ایران مقابل اسپانیا روبه‌روی مکزیک، دیگر تیم گروه سوم پیکارها ایستاد و 1-5 برنده شد و به حکم تفاضل گل بالاتر از ایران ایستاد، تا قبل از اوجگیری سال‌های اخیر روسیه (که جام جهانی را هم برد) قدرت مطلق این رشته بود اما اینک برابری قوا بین بزرگان این رشته بیشتر شده و کار تمامی مدعیان سخت‌تر شده است. با این حال فتح جام بین قاره‌ای در پاییز 1392 و در حضور تمامی مدعیان منجمله برزیل در خاک امارات، فوتبال ساحلی ایران را متحول کرد و با اینکه ایران در دوره 1393 فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا از قهرمانی دور ماند اما مجوز شرکت در آوردگاه پرتغال را گرفت و تدارک مفصل برای رقابت‌های امسال، تیم مصمم و آماده‌ای را راهی آن دیار کرده است که هم کهنه‌کارانی مانند بلوکباشی و مسیگر در آن می‌درخشند و هم نسل جدیدتر که در میان‌شان مختاری از شاخص‌ترین‌ها است.
حرف و امیدهای مردان پیروز ایران
دیروز بازیکنان فوتبال ساحلی ایران نیز از پیروزی ارزشمند برابر اسپانیا گفتند. حمید بهزادپور گفت: ما نایب قهرمان جهان را بردیم و آن هم بعد از هم‌قسم شدن در رختکن و اینک به برزیل فکر می‌کنیم. مهدی مرشدی‌زاده نیز اظهار داشت: بازی‌مان برابر اسپانیا بسیار سخت بود زیرا این تیم پخته و پرتجربه است. با این حال 3 امتیاز این دیدار ما را در مسیر صعود قرار داده است و به آینده خوشبین هستیم. محمد مرادی نیز گفت: مسابقه نفسگیری با اسپانیا داشتیم اما بازی توأم با غیرت و ناامید نشدن تا آخرین ثانیه‌ها باعث پیروزی ما شد و خوشبختانه ما به لحاظ تاکتیکی نیز همان طور بازی کردیم که مربیان تعیین کرده بودند.
سایر گروه‌ها
شایان ذکر است که در دیگر مسابقه امروز گروه سوم جام جهانی فوتبال ساحلی، اسپانیا و مکزیک روبه‌روی یکدیگر می‌ایستند. این پیکارها در 4 گروه چهار تیمی برگزار می‌شود که می‌توان به حضور پرتغال میزبان و آرژانتین در گروه اول، ایتالیا و عمان در گروه دوم و روسیه و پاراگوئه در گروه چهارم به عنوان سایر تیم‌های شاخص جام اشاره کرد اما بازی با اسپانیا و نتیجه آن نشان داد بچه‌های ایران یکی از مدعیان جدی قهرمانی هستند. مردان اوکتاویو در دوره گذشته هم در مرحله یک‌چهارم نهایی فقط با دریافت یک گل دیرهنگام و در وقت اضافی، تسلیم روسیه و حذف شدند./روزنامه ایران
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.