تاریخ: 2015-07-12 شناسه خبر: 3255

میدان سختی پیش رو داریم اما از مقام اول خود در آسیا دفاع می کنیم

ورزش

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هشتمين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي كاراته بزرگسالان بانوان و نيز هفتمين مرحله اردوي آمادگي تيم هاي ملي نوجوانان، جوانان و اميدهاي دختران از امروز در سالن شهيد كبكانيان تهران آغاز مي شود.

در همین راستا نایب رییس فدراسیون کاراته برای کسب مقام اولی مسابقات آسیایی و جهانی اضهار امیدواری کرد.

«عشرت شاه محمدی» در خصوص رقابت های پیش روی تیم ملی بزرگسالان، جوانان، نوجوانان و امید به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: با توجه به اینکه 2 رویداد رقابت های قهرماتی آسیا برای بزرگسالان در ژاپن و رقابت های قهرمانی جهان برای جوانان، نوجوانان و امید در اندونزی را پیش رو داریم، اردوهای آماده سازی کاراته کاران را از اردیبهشت شروع کردیم که برای بزرگسالان امروز هشتمین اردو و برای تیم پایه هفتمین اردو در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار می شود.

نایب رییس بانوان فدراسیون کاراته در ارتباط با کسب مدال خاطرنشان کرد: به هر حال میدان سختی پیش رو داریم. تیم ژاپن از شرایط میزبانی برخوردار است و این امتیازی برای آنها محسوب می شود. تیم ملی ما در مسابقات قهرمانی آسیا در امارات قهرمان شد و امیدواریم بتواتیم از مقام خود دفاع کنیم.

وی ادامه داد: دومین سال است که در رده جوانان، نوجوانان و امید در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می کنیم. در دور اول مقامی کسب نکردیم. ولی در این دوره با برنامه ریزی های انجام شده امیدوار به کسب مدال طلا هستیم.

شاه محمدی در خصوص جوانگرایی در کاراته توضیح داد: ما در استانها برنامه استعدادیابی داریم. از زمانی که جوانان در آسیا کسب مقام کردند؛ جوانان و نوجوانان کشور گرایش بیشتری به کاراته پیدا کردند.

وی افزود: پیشرفت تیم های پایه باعث تقویت تیم بزرگسالان می شود. بعد از چند سال جوانان به تیم بزرگسالان راه پیدا می کنند و پتانسیل تیم ملی 2 برابر می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.