تاریخ: 2016-08-10 شناسه خبر: 32816

همگام با ورزش بانوان در المپیک ریو 2016؛

پایان مرحله گروهی فوتبال زنان در المپیک ریو / توقف آمریکا در شب اشتباهات هوپ سولو

بازی کانادا و آلمان در مسابقات المپیک ریو

مرحله گروهی مسابقات فوتبال زنان المپیک روز گذشته در حالی به پایان رسید که در حساس ترین دیدار تیم ملی زنان آمریکا به مصاف کلمبیا رفت. در این مسابقه دروازه آمریکایی‌ها دو بار روی اشتباه فاحش هوپ سولو دروازه‌بان با تجربه این کشور باز شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مرحله گروهی فوتبال زنان المپیک ریو روز گذشته ۱۹ مرداد ( ۹ اوت) با برگزاری شش دیدار به پایان رسید که در حساس ترین دیدار تیم ملی زنان آمریکا صدر نشین گروه G به مصاف کلمبیا رفت. در این مسابقه دروازه آمریکایی روی اشتباه فاحش هوپ سالو دروازه بان با تجربه این کشور باز شد. دقیقه ۲۶ بود که یک توپ ساده در مقابل هوپ سولو به زمین خورد و از بین پاهای این دروازه‌بان پر آوازه وارد دروازه شد.

اواخر نیمه نخست آمریکایی‌ها توانستند روی فرار کارلی لوید و پاس زیبای او توسط کریستین دان نتیجه را به تساوی بکشانند.

نیمه دوم این فوتبالیست‌های آمریکا بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند و چندین موقعیت گلزنی را از دست دادند. بدشانسی کارلی لوید باعث شد تا دروازه کلمبیا برای بار دوم باز نشود.
دقیقه ۵۹ بی نظمی خط دفاع کلمبیا مال پوی ۱۸ ساله را صاحب فرصت گلزنی در بازی‌های المپیک کرد و این فوتبالیست جوان توانست آمریکا را ۲-۱ پیش بیاندازد.

در ادامه کریستین پرس این امکان را داشت که کار را برای آمریکا تمام کند ولی یک تصمیم غلط و پاس بی مورد به بازیکن گرفتار در تله آفساید، مانع این کار شد.

در آغاز وقت‌های تلف شده نیمه دوم کلمبیا صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. نماینده آمریکا جنوبی با یک ارسال به دهانه دروازه حریف و روی خروج اشتباه واضح هوپ سولو به گل تساوی رسید.

در  روز گذشته یکی از بدترین روزهای فوتبالی سولو رقم خورد با این وجود آمریکایی‌ها به عنوان تیم نخست گروه G راهی مرحله حذفی رقابت‌های فوتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ شدند. در این گروه فرانسه ۳ بر صفر نیوزلند را شکست داد و به عنوان تیم دوم جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب کرد.

نتایج سایر مسابقات روز سوم مرحله گروهی فوتبال المپیک ریو در بخش زنان به شرح زیر است:

گروه E
برزیل ۰-۰ آفریقای جنوبی
چین ۰-۰ سوئد

گروه F
استرالیا ۶-۱ زیمباوه
کانادا ۲-۱ آلمان

گروه G
آمریکا ۲-۲ کلمبیا
نیوزلند ۰-۳ فرانسه

بر اساس نتایج به دست آمده تیم های برزیل با ۷ امتیاز، چین و سوئد با ۴ امتیاز از گروه E، کانادا با ۹ امتیاز، آلمان و استرالیا با ۴ امتیاز از گروه F، آمریکا با ۷ امتیاز و فرانسه با ۶ امتیاز از گروه G ، به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. لازم به ذکر است سوئد و استرالیا به عنوان تیم سوم از گروه خودشان صعود کردند و نیوزیلند که در گروه G با ۳ امتیاز سوم شده بود پایین تر از دو تیم سوم گروه های دیگر قرار گرفت و از صعود بازماند.

رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی فوتبال المپیک در بخش زنان روز جمعه ۲۲ مرداد آغاز می شود و در نخستین دیدار  برزیل از ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف استرالیا خواهد رفت و تیم های فوتبال زنان آمریکا و سوئد ساعت ۲۳:۳۰ رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت. چین و آلمان سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات را  ساعت ۲:۳۰ بامداد روز شنبه ۲۳ مرداد برگزار خواهند کرد. در آخرین دیدار این مرحله نیز فرانسه و کانادا از ساعت ۵:۳۰ بامداد مقابل هم قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *