تاریخ: 2015-07-12 شناسه خبر: 3315

ترک مرموزانه دومین قایقران المپیکی از اردوی تیم ملی

ورزش

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سولماز عباسی، دومین قایقران المپیکی ایران در رشته روئینگ مدتی است اردوهای تیم ملی را ترک کرده است. وی دلیل غیبتش را خستگی و رسیدگی به مسائل شخصی عنوان می کند.

حدود 4 سال گذشته نیز هما حسینی، نخستین قایقران روئینگ ایران در بازی های المپیک 2008 پکن و پرچمدار ایران در این بازیها تصمیم به ترک اردوها گرفت.

وی در زمان ریاست احمد دنیامالی در فدراسیون قایقرانی و به دلیل اختلاف نظر با وی تصمیم به خداحافظی از قایقرانی گرفت و اگرچه مدتی به عنوان مربی تیم ملی را همراهی کرد، اما خبری از دختر قایق سواری که پرچم کشورش را بالای سر می برد نیست.

بعد از وی سولماز عباسی پارو به دست شد و راه وی را ادامه داد و البته بعد از حضور در بازی های المپیک 2012 لندن و کسب مدال برنز بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی کار مربیگری تیم ملی را نیز تجربه کرد.

اما گویا اتفاقاتی روی داده که آنچنان عرصه را بر وی تنگ کرده که تصمیم گرفته است، مدتی استراحت کند.

هرچند سولماز عباسی مرخصی از تیم ملی را به دور از حاشیه دانست و به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: در مسابقات دانشجویی شرکت نکردم، چون سنم به این رقابتها نمی خورد و از طرفی درگیر مسائل شخصی ام هستم و به همین دلیل ترجیح دادم مدتی از تیم ملی دور باشم.

وی در ادامه افزود: به مسابقات المپیک نزدیک هستیم و اگر شرایط فراهم شود و زودتر به تیم ملی برگزدم شاید شروع دوباره ای داشته باشم.

وقتی در دریاچه آزادی نتوانم پارو بزنم، بودن در تیم ملی لطفی برایم ندارد. درعین حال افشین فرزام، سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان که تازه از سفر به بازی های دانشجویان جهان بازگشته در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: سولماز عباسی از ورزشکاران شاخص تیم ملی است و دلیل غیبتش در مسابقات دانشجویان جهان این بود که دانشجویان زیر 18 سال رقابت کردند و وی سنش به این بازی های نمی خورد.

وی همچنین افزود: از آنجائیکه وی حدود 8-9 سالی در تیم ملی فعالیت کرده است از مسائل شخصی اش دور مانده است و نیاز به بازیافت روحی دارد. عباسی از لحاظ جسمی در شرایط آمادگی خوبی به سر می برد و امیدوارم هر چه زودتر به تیم ملی برگردد.

سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان ایران درخصوص احتمال غیبت عباسی برای کسب سهمیه المپیک 2016 برزیل اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ فروردین ماه سال آینده برگزار می شود و امیدوارم تا آن زمان برگردد. از طرفی نتایجی که قایقرانان در مسابقات دانشجویان جهان به دست آوردند راضی کننده و خوب بود و بازیکنان کشورمان در مقایسه با بازی های آسیایی اینچئون به سطح بالایی رسیده اند.

وی درخصوص عملکرد شاگردانش در مسابقات دانشجویان جهان گفت: نتایج خیلی خوبی به دست آمد. در قایق دو نفره  سبک وزن رکورد ایران به میزان 3 ثانیه جابجا شد. در قایق یک نفره سبک و سنگین وزن نیز بازیکنان کشورمان کره جنوبی که اصلی ترین حریفانمان در مسابقات کسب سهمیه بازی های المپیک هستند را پشت سرگذاشتند. مهسا جاور نیز موفق شد رکورد خوبی را در قایق یک نفره سنگین وزن به ثبت برساند که این رکورد یک بار در رقابتهای کسب سهمیه ثبت شده بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.