تاریخ: 2015-07-12 شناسه خبر: 3327

زن و مرد با پوشش صحیح، انسانیت خود را به نمایش بگذارند و نه جنسیت خود را

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ محبوبه اسماعیل زاده در خصوص عفاف  و حجاب و تاثیر آن بر بنیان خانواده ها به خبرنگار ما گفت: لزوم توجه به اهمیت عفاف و حجاب این هفته را به این نام نامگذاری کرده اند و ما این امید را داریم نام گذاری ایام و هفته ها به یک مناسبت تلنگری باشد برای تک تک افراد جامعه تا به اهمیت آن مساله پی ببرند و صرفا یکسری نام گذاری های پوچ و بیهوده نباشد از جمله این مساله که بسیار تاثیرگذار است.

مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: رابطه ای که حجاب و عفاف و پوشش بانوان بر تحکیم بنیان خانواده ها دارد شبهه ایی است که امروزه بسیار مطرح می شود و وقتی که راجع به اهمیت مساله ی پوشش به خانم ها تذکر داده می شود یک عده می گویند ربطی به افراد دیگر ندارد ما پوششمان را خودمان انتخاب می کنیم و هر شکلی که دوست داریم در جامعه حاضر می شویم.

این دکترای مدرسی معارف اسلامی اظهار داشت: اگر زندگی انسان فردی بود و نحوه ی زندگی اش اجتماعی نبود نحوه ی پوشش به دلخواه به جا بود اما از آنجا که انسان موجود اجتماعی است و همه ی حوائج و خواسته هایش را با  داد و ستد در جامعه و افراد جامعه برآورده می کند پس نمی تواند بگوید نحوه ی رفتار برخورد و پوشش اش به کسی ربطی ندارد.

اسماعیل زاده تاکید کرد: نکته ی بسیار مهم در نحوه ی حضور یک خانم و یا آقا در جامعه این است که افراد با نحوه ی پوشش  درست انسانیت خود را در معرض نمایش بگذارد و نه آنکه جنسیت خود را در معرض دید قرار دهد.

وی ادامه داد: اگر از منظر عقلانی بخواهیم به مساله ی حجاب نگاه کنیم جدا از دین و روایت خواهیم دریافت که باید یک خانم حجاب را رعایت کند چرا که عرصه ی اجتماع عرصه ی کار و تلاش، فعالیت و پویایی است اگر یک خانم وارد این عرصه شود و جنسیت، زیبایی و زن بودن خود را مدام به نمایش بگذارد دیگر جامعه فعال نخواهد بود چرا که میدان هوس بازی ها و شهوترانی ها می شود.

مدرس حوزه و دانشگاه افزود: ایجاد رقابت بسیار منفی و نابجایی بین خانم های جامعه از تبعات عدم رعایت حجاب و عفاف است چرا که افراد برای اینکه  بگویند من کمتر از دیگران نیستم به این نحو در جامعه حاضر می شوند و این کم کم منجر به سقوط زن از مقام و جایگاه انسانی و والایی که باید داشته باشد.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف مساله ایی است که دشمن متوجه آن شده است و فهمیده از این طریق می تواند جامعه را به سمت انحطاط بکشد خاطر نشان کرد: مرداک که مدیرشبکه ی فارسی وان یک یهودی است که دقیقا با تحقیق و پژوهش می گوید؛ ما برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه ی مقدسی به نام خانواده هزینه کرد، باید موضوع مادر را باید در دستور کار خود قرار دهیم چرا که در ایران این مادر است که خانواده را مدیریت می کند واگر این مادر به انحطاط کشیده شود خانواده نیز به همین راه کشیده خواهد شد.

این دکترای مدرسی معارف اسلامی عنوان داشت: وجود تهاجمات فرهنگی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ، فیلم های پورن و مستهجنی که به راحتی در ممالک در دسترس جوانان و نوجوانان قرار می گیرد ابزاری است برای به فساد کشاندن و به لجام کشاندن افراد جامعه و خانواده ابزاری برای براندازی نظام ایران استفاده می شود.

وی در پایان گفت: اگر بانوان سعی کنند به پوشش و حجاب ، حریم روابط زن و مرد توجه نمایند  وظایفی که در اسلام به عنوان مادر و همسر دارند را به خوبی و با رعایت چارچوب اسلامی انجام دهند جامعه از انحطاط نجات پیدا خواهد کرد./ طنین یاس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.