تاریخ: 2016-08-16 شناسه خبر: 33380

همگام با ورزش بانوان در المپیک ریو 2016؛

مسابقات سوارکاری المپیک ریو / قهرمانی نماینده بریتانیا در درساژ انفرادی

مسابقات سوارکاری المپیک ریو

در پایان رقابت‌های درساژ انفرادی المپیک ریو 2016، هر سه مدال به اسب‌سواران زن رسید. شارلوت دوجاردین بریتانیایی با امتیاز 93.857 عنوان قهرمانی المپیک را از آن خود کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز گذشته مسابقات سوارکاری درساژ در مرکز اسب‌سواری ملی در دئودورای برزیل برگزار شد. در پایان رقابت‌های درساژ انفرادی المپیک ریو ۲۰۱۶، هر سه مدال به اسب‌سواران زن رسید. “شارلوت دوجاردین” بریتانیایی با امتیاز ۹۳٫۸۵۷ عنوان قهرمانی المپیک را از آن خود کرد. رکورد این سوارکار سومین رکورد برتر تمام دوران‌ها است که هر سه رکورد هم تنها توسط خودش شکسته شده است. او قصد دارد بعد از این درخشش طولانی مدت خود را از ورزش قهرمانی بازنشسته اعلام کند. شارلوت پیش از این در بخش تیمی این ماده از مسابقات اسب‌سواری هم به مدال نقره دست یافته بود و این نشان طلا سومین طلای او در مسابقات سوارکاری بازی‌های المپیک است.

مسابقات سوارکاری المپیک ریو

شارلوت دوجاردین

ایزابل ورث از آلمان که تجربه شش مدال طلای المپیک را دارد، با امتیاز ۸۹٫۰۷۱ دوم شد. کریستینا برورنگ مجددا از آلمان با امتیاز ۸۷٫۱۴۲ عنوان سوم را از آن خود کرد.

پیش از این در درساژ تیمی آلمان، بریتانیا و آمریکا به ترتیب اول تا سوم شده بودند و هر سه ورزشکار مدال آور در بخش انفرادی، در درساژ تیمی هم مدال آور شدند.

لازم به ذکر است؛ مسابقات سوارکاری به صورت مختلط برگزار می‌شود و با نگاهی به نتایج این رشته در المپیک شاهد حضور پررنگ زنان در سکوهای المپیک هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *