تاریخ: 2015-07-13 شناسه خبر: 3349

چشم قلعه‌نويي و دايي به نيمکت سرخابي!‌

 

چشم دایی و قلعه نویی به نیمکت سرخابی ها

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ نکته قابل‌توجه اين‌جاست که هر 2 مربي با فاصله گرفتن از فضاي رسانه‌اي به نوعي خودشان را از هياهوي فوتبال دور نگه داشته‌اند و به نظر مي‌رسد خودشان هم تمايل چنداني ندارند که در شروع ليگ روي نيمکت يکي از تيم‌هاي ليگ برتري بنشينند. سکوت معنادار قلعه‌نويي و بهانه‌جويي‌هاي دايي در مقابل پيشنهادات رسيده، خود گوياي اين واقعيت است که اين 2 مربي سرشناس فوتبال کشورمان شروع ليگ پانزدهم را فرصت مناسبي براي بازگشت به ليگ برتر نمي‌دانند.

قلعه‌نويي در‌حالي خانه‌نشين شده که در پايان ليگ چهاردهم پس از 3 سال از استقلال جدا شد. جدايي ا‌و در حالي رخ داد که‌ در ليگ سيزدهم و‌ چهاردهم تيمش نتوانست حتي سهميه ليگ قهرمانان آسيا را بگيرد. پس از برکناري قلعه‌نويي از استقلال، صحبت از بازگشت دوباره وي به تبريز و نشستن روي نيمکت تراکتورسازي بود. پيکان هم که با راي کميته استيناف دوباره ليگ برتري شده، يکي ديگر از تيم‌هايي بود که گفته مي‌شد به دنبال قلعه‌نويي بود اما سرمربي سابق آبي‌ها بدون اشاره به اين پيشنهادات به گفتن اين جمله بسنده کرد: «‌فعلا مي‌خواهم 4 ماه استراحت کنم.» کساني که با روحيه ژنرال آبي‌ها آشنايي دارند به خوبي مي‌دانند که او بعد از 2 فصل ناکامي هرگز تن به استراحت و خانه‌نشيني نمي‌دهد. شايد اگر قلعه‌نويي بعد از يک قهرماني دلچسب اين جمله را به زبان مي‌آورد، خيلي راحت‌تر مي‌توانستيم آن را باور کنيم اما در اين شرايط کاملا مشخص است که او به دنبال چيز ديگري است.

قلعه‌نويي بعد از 2 فصل ناکامي با استقلال به دنبال اعاده حيثيت است و براي رسيدن به اين هدف چه جايي بهتر از خود استقلال! قلعه‌نويي‌ اين روزها ترجيح مي‌دهد به تيمي نرود و منتظر شروع ليگ باشد تا در صورت ناکامي مظلومي، بتواند راحت‌تر به استقلال برگردد. در اين شرايط او حتي با کسب نتايجي متوسط مي‌تواند يک ‌بار ديگر به مرد محبوب آبي‌ها تبديل شود و خودش را براي يک شروع دوباره در ليگ مهيا کند. دايي هم شرايط مشابهي دارد. او از رابطه نه‌چندان خوب هيئت‌‌مديره پرسپوليس با برانکو کاملا مطلع است. دايي به خوبي مي‌داند که در صورت جدايي اين مربي کروات در ميانه‌هاي فصل، خودش بهترين گزينه ممکن براي هيئت‌‌مديره سرخ‌پوشان خواهد بود چرا‌که در صورت رخ دادن چنين اتفاقي مربي‌اي مثل گل‌محمدي خودش تيم دارد، عبدي عضو هيئت‌‌مديره است و اعتماد دوباره به درخشان هم تقريبا غيرممکن است. شايد به همين‌خاطر هم دايي با توپ پر براي بررسي پيشنهادات رسيده با طرف مقابل وارد مذاکره مي‌شود و به نوعي جلوي پاي مشتريان خود سنگ مي‌اندازد.

دايي هم مثل قلعه‌نويي بازگشت به تيم سابقش را به حضور در يک تيم ديگر ترجيح مي‌دهد و به همين‌خاطر هم حاضر شده تا الان بدون تيم بماند و به کارهاي تجاري خودش بپردازد./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.