تاریخ: 2016-08-30 شناسه خبر: 34770

در ادامه بی احترامی به بانوی ورزشکار کشورمان؛

ناگفته های پیمان رجبی در پی حواشی بانوی با غیرت

بی احترامی مجری تلویزیون به ورزشکار کشورمان جنجالی بی پایان آفرید. خبرنگار سایت ورزش بانوان مصاحبه‌ای با پیمان رجبی، همسر و البته مربی لیلا رجبی در این خصوص ترتیب داده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیلا رجبی (تاتسیانا ایلیوشچانکا) فرزند الکساندر و زاده شهر ویتبسک کشور بلاروس است. او برای کشور زادگاهش مقام های نایب قهرمانی سال ۲۰۰۵ پرتاب وزنه باشگاه های اروپا در پرتغال و نفر چهارم جوانان جهان در جامائیکا را به دست آورد.

لیلا رجبی بانوی المپیکی در کوچه پس کوچه های بوشهر

تاتسیانا در زمان برپایی یکی از اردوهای تیم ملی ایران در بلاروس با پیمان رجبی، دونده دو سرعت ایرانی آشنا شد و در سال ۱۳۸۶ با او ازدواج کرد و پس از دریافت تابعیت ایرانی و گرایش به دین اسلام، با نام لیلا رجبی در ایران زندگی می کند.

لیلا رجبی

لیلا رجبی در دور مقدماتی رقابت های پرتاب وزنه بانوان در المپیک ریو با پرتاب ۱۶٫۳۴ متری در مکان شانزدهم ایستاد و از صعود به دور نهایی بازماند.

خبرنگار سایت ورزش بانوان مصاحبه ای با آقای پیمان رجبی، همسر و البته مربی خانم لیلا رجبی انجام داده است که متن آن را در زیر می خوانید:

خانم رجبی واقعا قصد خداحافظی از صحنه ورزش را دارند؟

بله (البته با تاکید فراوان)

چرا؟ دلیلش چیست؟

همان اتفاقاتی که شما هم می دانید. همه می دانند، اتفاقاتی که سال های پیش هم می افتاد و کمتر کسی خبر داشت ولی امسال همه خبردار شدند. فشار های روحی و روانی، امکانات کم و توقعات زیاد …

نظر شما در مورد این خداحافظی و کناره گیری چیست؟ مانع نخواهید شد؟

من هم همیشه در این مشکلات دخیل بودم. البته به جز خانم رجبی من هم از این مشکلات پیش آمده خسته هستم.

آرامش می خواهیم. به دنبال دیگر هدف های زندگیمان خواهیم رفت.

همه زندگی که ورزش نیست. فعلا استراحت می کنیم، شاید یک روز دوباره برگردیم و شاید هم هیچ موقع برنگردیم.

تصمیم قطعی برای همیشه نگرفته ایم ولی فعلا شرایطمان این است.

در مورد بی احترامی صورت گرفته توسط مجری تلویزیون به خانم رجبی حواشی زیادی پیش آمد. شما از مجری شکایتی ندارید؟ از نظر قانونی اقدامی نخواهید کرد؟

چه اقدامی، کاری نمانده است که من بتوانم انجام دهم. مردم ایران همه کار ها را خودشان انجام دادند. از مردم عزیز ممنونم که اینگونه از ما حمایت کردند. این مردم بودند که شکایت کردند.

عذر خواهی از طرف مجری برنامه صورت نگرفت؟

هیچکس به ما زنگ نزده است، نه به من و نه به خانم رجبی. کسی عذر خواهی نکرد. خبر و حتی ویدیویی هم که منتشر نشد.

بعد از رسانه ای شدن این موضوع و مصاحبه های مختلف، هیچ واکنشی از طرف ایشان صورت نگرفت؟

چند روز پیش در یک مصاحبه دوباره هم من و هم خانم رجبی را زیر سوال برده بود.

خدا را شکر که ما در دوره ای زندگی می کنیم که مردم از همه چیز آگاهند، حواسشان جمع است و طوری نیست که با یک حرف رسانه گول بخورند. همه از همه چیز خبر دارند.

حتی مردم می دانند که اردو ها کی برگزار می شود، تمرین ها کجا و در کدام ورزشگاه هستند. رسانه های ورزشی هم که بسیار زیادند و خبر ها زود پخش می شوند.

در مورد برزیل برایمان بگویید. خانم رجبی گفته بودند که چون دیر به برزیل رسیدند مشکلاتی برایشان پیش آمد و همین مشکلات و بی خوابی در رکوردشان تاثیر چشمگیری داشته است. آیا این درست است؟

خانم رجبی در آخرین تمرینی که با هم انجام دادیم، در بدترین حالت رکوردشان ۴۵ تا ۵۰ سانتی متر بیشتر از آن چیزی بود که برای رفتن به فینال لازم داشت.

همیشه برای هر کدام از مسابقاتی که برنامه ریزی کردیم، طبق روال عادی ۳ روز قبل از مسابقه ورزشکار باید در محل مورد نظر حضور داشته باشد.

ما هم از فدراسیون همان ۳ روز را خواستیم چون بیشتر از ۳ روز هم برای بدن ضرر دارد. اگر مسابقه می افتاد روز ۵ یا ۶ باز هم خوب نبود. برای اینکه بدن عادت کند باید ۲ هفته قبل می رفتند که آن هم بدون مربی فایده ای ندارد…

در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات دیگر هم که رفتیم، همیشه این روال بوده، تا قبل از اینکه بدن عکس العمل نشان دهد، مسابقه تمام می شد. یعنی همان ۳ روز قبل از مسابقه می رسیدیم، استراحت می کردیم و با خیال راحت مسابقه می دادیم.

چین هم که رفتیم ۱۰ ساعت در راه بودیم ولی برزیل ۳۰ ساعت راه، معطلی فرودگاه، عوض کردن پرواز و …

چه آینده ای را برای زندگی مشترک خودتان پیش بینی می کنید؟

مطمئن باشید زندگی مشترک ما همیشه پر از اتفاقات خوب است. چون ما با انرژی مثبت پیش می رویم، اتفاقات بد را از خودمان دور می کنیم.

من هم در عرصه مربی گری بیشتر دقت می کنم. اگر قرار باشد مربی گری را بصورت حرفه ای دنبال کنم، از این مشکلات پیش آمده درس های زیادی گرفته ام. ولی واقعا از وضعیت فعلی ناامید شده ام.

من کار خودم را بلدم و اتفاقات خوبی برای من و خانم رجبی در راه است.

با تشکر  و آرزوی موفقیت برای  پیمان و  لیلا رجبی عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *