تاریخ: 2015-07-14 شناسه خبر: 3509

تابستاني که خزان بود!‌

 

تابستانی که خزان بود

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ در اين تابستان داغ علاوه بر انتقالات نجومي ‌و پر سر و‌صدا شاهد نقل و انتقال ستاره‌هايي بوديم که پيش از اين تنها پيراهن يک باشگاه را در طول دوران حرفه‌اي‌شان به تن کرده بودند. ‌جدايي باستين شواين‌‌اشتايگر و ايکر کاسياس از بايرن و رئال هم قطعي شد تا تعداد اسطوره‌هايي که در اين تابستان، باشگاه‌هايشان را ترک مي‌کنند، به 6 برسد و تابستان امسال لقب فصل جدايي را بگيرد؛ تابستاني که براي خيلي از فوتبال‌دوستان مثل خزان بود. در ادامه نگاهي خواهيم داشت به اين جدايي‌هاي تلخ اما اجتناب‌ناپذير.

 

باستين شواين‌اشتايگر

باستين شواين‌اشتايگر، ستاره بايرن‌مونيخ که مي‌توان او را يکي از بهترين بازيکنان تاريخ اين باشگاه آلماني دانست، پس از ۱۷ سال حضور در اين تيم تصميم به جدايي گرفت و منچستريونايتد را به عنوان تيم بعدي خود انتخاب کرد تا در سال‌هاي پاياني فوتبال خود وارد چالش جديدي بشود. اين بازيکن ۳۱ ساله براي تيم‌هاي مختلف بايرن‌مونيخ بازي کرده و همه افتخارات ممکن را به دست آورده، از قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا گرفته تا رقابت‌هاي بوندس‌ليگا و جام حذفي آلمان و از همه مهم‌تر جام‌جهاني‌. اين ستاره ۸ قهرماني را با بايرن‌مونيخ در رقابت‌هاي بوندس‌ليگا به دست آورده‌ و از اين حيث هم رکورددار است.

 

استيون جرارد

جرارد در ليورپول بيش از‌700 بازى انجام داد و بيش از‌180 گل نيز به ثمر رساند و در نهايت پس از 17 سال حضور در آنفيلد و 13 سال در اختيار داشتن بازوبند کاپيتانى اين تيم را به مقصد MLS ترک کرد. عملکرد استيوي او را به اسطوره‌اى بزرگ در مرسي‌سايد تبديل کرد و شايد تنها ناکامى جرارد عدم فتح ليگ جزيره با ليورپول در اين سال‌ها بود.

 

ژاوي هرناندز

ژاوي ابرستاره فوتبال اسپانيا و بارسلونا چندي پيش با حضور در فينال ليگ قهرمانان اروپا و قهرماني در اين رقابت‌ها آخرين بازي رسمي‌ خود را با پيراهن آبي و ‌اناري جشن گرفت و براي هميشه با اين تيم بزرگ خداحافظي کرد. ژاوي‌24 سال در خدمت تيم‌هاي پايه و‌ اصلي بارسلونا بود و کارنامه‌اي تکرار نشدني را از خود به جاي گذاشت؛ تجربه 8 قهرماني در لاليگا، 6 خاطره خوش و موفق با پيراهن تيم ملي فوتبال اسپانيا در مقاطع سني مختلف، 4 قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا، 3 جام‌حذفي، 2 جام اروپايي و 2 جام باشگاه‌هاي جهان، 767 بازي رسمي(825 بازي رسمي ‌و غير‌رسمي) و 85 گل زده.

 

ايکر کاسياس

سن ايکر يا ايکر مقدس از سال‌1989 در باشگاه رئال‌مادريد حضور داشت و از سال 1999 به تيم اصلى راه يافت. اين سنگربان اسطوره‌اى به افتخارات فراوانى با رئال‌مادريد و همچنين تيم ملى اسپانيا دست يافت و توانست 5 مرتبه متوالى عنوان برترين سنگربان سال فوتبال جهان را کسب کند. در نهايت تابستان امسال نقطه پايان حضور‌ 25 ساله ايکر مقدس در برنابئو بود. مرد شماره يک مادريد براي خداحافظي با تيم محبوبش در يک روز به يادماندني جلوي دوربين آمد، اما توان حرف زدن نداشت.

 

پتر چک

پتر چک، سنگربان محبوب آبي‌ها در ميان ناباوري هواداران متعصب چلسي به آرسنال پيوست. اين دروازه‌بان اهل جمهوري چک در سال 2004 و هم‌زمان با ورود خوزه مورينيو از تيم رن فرانسه راهي لندن شد و تا قبل از حضور کورتووا در چلسي به مدت 11 فصل سنگربان شماره يک چلسي به شمار مي‌رفت. چک 11 فصل حضور پرافتخار در چلسي را تجربه کرد. 4 قهرماني در ليگ برتر، 2 بار حضور در فينال ليگ قهرمانان اروپا در سال‌هاي 2008 و 2012 که در فينال 2012 با درخشش خيره‌کننده‌اي که داشت و مهار پنالتي‌هاي بايرني‌ها، يکي از ارکان اصلي قهرماني چلسي بود. قهرماني در ليگ اروپاي سال 2013، 4 بار قهرماني در جام حذفي و 2 قهرماني در جام اتحاديه از ديگر افتخارات سنگربان افسانه‌اي چلسي بود.

 

گونزالو کاسترو

در يک دهه اخير نمي‌توانيد بازيکني را محبوب‌تر از گونزالو کاسترو در باي‌آره‌نا پيدا کنيد. او 16 سال براي لورکوزن توپ زد و خيلي دوست داشت در فصل جديد هم به حضور در اين تيم ادامه دهد، اما بي‌ميلي سرمربي لورکوزن برا‌ي تمديد قرارداد اين بازيکن متعصب باعث شد تا او به دورتموند برود./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.