تاریخ: 2015-07-14 شناسه خبر: 3627

برترین دفاع ایران دکتر ظریف است !

به گزارش سایت ورزش بانوان  به نقل از فارس، امیر عابدینی در نشست شفاف‌سازی مسئولان سازمان لیگ در ارتباط با مسائل مالی اظهار داشت: ابتدا باید پیروزی بسیار خجسته را از طرف جامعه فوتبال به همه مردم ایران تبریک بگویم. در آوردگاه مبارزه توانستیم با نقد عقلانی حقوق هسته‌ای ایران را استیفا کنیم و دقایقی پیش این موفقیت رقم خورد. باید  به ایستادگی و مقاومت مردم، دولت و در صدر همه خطوط دقیق و منظمی که از سوی رهبری تعیین می‌شد را به فال نیک گرفت و این برد را به همه تبریک بگوییم و به خودمان ببالیم که ایرانی هستیم و در مغز و روح‌مان در این مرز و بوم شکل گرفته است.
 
وی ادامه داد: خدا شاهد است وقتی اسرائیل اعلام کرد امروز روز سیاه است متوجه شدم چه برد خوبی به دست آورده‌ایم و مقابل جهان توانسته‌ایم از حقوق حقانیت خود دفاع کنیم.
 
عابدینی با اشاره به برگزاری جشن برترین‌های فوتبال ایران عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم در شب برترین‌های فوتبال ایران بهترین دفاع ایران را دکتر ظریف معرفی کنیم که توانست به بهترین شکل از حقوق هسته‌ای ما دفاع کند. کار طاقت‌فرسا در این دو سال پیش گرفته بود به بهترین شکل به پایان رساند و سزاوار است که او را به عنوان برترین دفاع ایران بنامیم و این را به عنوان کادو و هدیه فوتبال به جناب ظریف تقدیم کنیم. وقتی بازیکنی نمی‌گذارد توپ وارد دروازه شود ما او را بهترین دفاع می‌نامیم اکنون ظریف توانست به خوبی از حقوق  هسته‌آی ایران دفاع کند. امیدوارم ایم پیشنهاد من در هیات رئیسه هم رای بیاورد.
 
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با اشاره به برگزاری جلسه امروز گفت: در روزی که مزایده سازمان لیگ برای انتخاب حامی مالی برگزار شد مسئول حراست و نماینده بازرسی کل کشور در کنار ما حضور داشتند و من موردئ به مورد پاکت‌ها را باز می‌کردم و آنها را می خواندم. اینکه این شرکت‌ها چه رزومه‌ای دارند و چه قیمتی را پیشنهاد کردند من به طور خصوصی همان روز عرض کردم دلم می‌خواست شرکت سروش برنده مزایده شود. به خاطر پیشینه‌ای که داشت و همچنین این سود به جیب فوتبال می‌رفت.
 
وی ادامه داد: اما فاصله قیمتی بسیار زیاد بود و نمی‌شد پاکت ایران‌نوین را نادیده گرفت. از سویی دیگر قبل از آن هم سه پاکت که از یک آوشخور تغذیه می‌شدند هم در مزایده شرکت کرده بودند تا ما را اذیت کنند. آنها پایین‌ترین قیمت را داده بودند و هر کدام هم که برنده می‌شدند در نهایت مزایده هوا می‌شد زیرا خود آنها بعدا به ما گفتند هیچ کدام از این سه پاکت که برنده می‌شدند قدم پیش نمی‌گذاشتند و در نهایت ما مجبور می‌شدیم به سراغ قبلی‌ها برویم. من همه قصه و ماجرا را می‌گویم.
 
عابدینی افزود: بعد از آنها شرکت ایران نوین آمد که برنده شد اما تجربه این کار سنگین را نداشت به همین دلیل من به دوستان گفتم اگر امکان داشته باشد که رقم و عدد دوستان قبلی را به عدد این شرکت نزدیک کنیم از آنها استفاده کنیم و با تعامل از شرکت سال قبل استفاده کنیم.
 
وی ادامه داد: قرار شد من با آنها مذاکره کنم اما من قبول نکردم که در تنهایی با آنها مذاکره کنم و در نهایت در جمع هیات رئیسه و با حضور کارشناسان با آن شرکت صحبت کردیم که آنها گفتند شما نمی‌توانید ما را برنده مزایده کنید زیرا شرکت دیگر برنده مزایده شده که من گفتم می‌توانیم بهانه‌ای مثل اهلیت بیاوریم زیرا شرکت ایران‌نوین را نمی‌شناختیم. همانطور که در مزایده پرسپولیس اهلیت ما را هوا کردند.
 
وی ادامه داد: در این کشور مثل آب خوردن اهلیت را هوا می‌کنند و ما هم گفتیم این شرکت را نمی‌شناسیم و تجربه این کار را ندارد اما آن دوستان به ما گفتند می‌خواهیم شما به این مهلکه بیفتید و ببینید که کسی جز من بضاعت چنین کاری را ندارد. ما هم با همه علاقمندی که برای ادامه همکاری با آن شرکت داشتیم اما دیدیم که حرف‌های عجیب و غریب می‌زند. در نتیجه قرارداد حساب‌شده‌ای را با شرکت کانون ایران‌نوین تنظیم کردیم.
 
وی ادامه داد: یکسری بسترهای کار نامناسب پیش رفت تا جایی که پول و مسائل دنبال می‌شد مشکلی نبود.مشکل از آنجایی شروع شد که یکسری ادعاهایی در خصوص ضرر و زیان مطرح شد که باید در این زمینه کارشناسی‌هایی صورت می‌گرفت که هیات رئیسه یک گروه کارشناسی مشخص کرد که در کنار وکیل آن شرکت با هم این مسائل را رسیدگی کنید.
 
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ تاکید کرد: اولین مسئله‌ای که مطرح شد در خصوص خسارت مالی از عدم پخش تلویزیونی در سه هفته مهم لیگ بود. مسئله دیگر خسارت ناشی از عدم تحویل ردیف سوم بود.همچنین خسارت ناشی از عدم پخش رقابت‌های لیگ دسته اول از دیگر مسائل مطرح شده بود.در وزارت ورزش چون 7، 8 سیستم اداری وجود دارد یکی از آنها اجازه نداد که ردیف سوم تحویل داده شود و حتی پس از اینکه با این موضوع موافقت کرد 40 میلیون هم گرفت که راضی به این مسئله شد اما ما 17 هفته را بدون این مسئله پخش کردیم.
 
عابدینی خاطرنشان کرد: در قراردادی که ما بسته‌ایم ارزش پخش رقابت‌های لیگ دسته اول هم در آن مطرح شده است که ارزشمندی آن 10 درصد در نظر گرفته شده است یعنی اگر ما 100 تومن پول درآمد کسب می‌کنیم 90 تومن برای لیگ برتر و 10 تومن برای لیگ یک خواهد بود که در نهایت تنها 30 درصد از رقابت‌های لیگ دسته اول پخش شد و شرکت تحت قرارداد حق دارد که اعلام کند 70 درصد در این زمینه ضرر کرده و 6 میلیارد زیان کرده است.
 
عابدینی تاکید کرد: مسئله چهارمی که در خصوص خسارت مطرح می‌شود تعطیلی لیگ به خاطر گل روی تیم ملی و جناب کی‌روش بود که این مسئله باعث شد وقفه 50 روزه‌ای به وجود آید. شما در نظر بگیرید تبلیغات یک برنامه‌ریزی می‌کند و وابسته به آن است که این تعطیلی باعث می‌شود بازار را از دست بدهد. وقتی این 51 روز تبلیغات وجود نداشته باشد با مشکلاتی روبرو می‌شوند. زمانی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد وقتی می‌خواهند دفعه بعد با ما قرارداد ببندد اعلام می‌کنند که ما هفته‌ای قرارداد می‌بندیم و قرارداد ماهانه امضا نخواهیم کرد.
 
یکی از خبرنگاران در واکنش به این صحبت‌های عابدینی اظهار داشت که تعطیلی 51 روزه لیگ پیش از شروع رقابت‌ها و زمانی که هنوز قرارداد منعقد نشده بود مشخص بوده و مسئله‌ای نبوده که در اواسط مسابقات به وجود آمده باشد که تاج در مورد این مسئله گفت: ما یک تعطیلی 10 روزه فیفا داشتیم که آن را به تیم ملی دادیم و برنامه از قبل مشخص شده ما 41 روز بود. بار دیگر خبرنگار اعلام کرد که برنامه تعطیلی 51 روزه از ابتدا این گونه بوده که عابدینی در واکنش به اصرار این خبرنگار گفت: اجازه ندادیم که صحبت من در این مورد تمام شود. من خوشم می‌آید که جوانی مانند شما تیز و باهوش باشد اما باید صبور هم باشیم و زود قضاوت نکنیم.
 
عابدینی تصریح کرد: مسئله‌ای که درباره خسارت معنوی مطرح شد را با یک مثال بیان می‌کنم ولی زمانی سیستم بانک‌ها با یکدیگر رقابت می‌کردند که ناگهان نامه‌ای از ناکجاآباد به حراست بانک‌های کشور آمد که با این شرکت قرارداد تبلیغاتی منعقد نکند و تمامی این مسائل روی هوا ماند. این در حالی است که تمام قراردادهای بانکی با قول و قرار بسته شده بود.
 
وی افزود: سازمان لیگ در خصوص حق پخش تلویزیونی با باشگاه‌ها همراهی کرد و البته در این زمینه برخی اشتباه‌هایی هم داشتیم. صدا و سیما با کسانی که با این شرکت‌ها قرارداد می‌بستند وقتی مسائلی را بیان می‌کرد قیمت بالاتر را عنوان می‌کرد که در ادامه وکیل آن شرکت به ما اعلام می‌کرد که مسائل در خصوص عدم حق پخش و مواردی دیگر به شما ربطی ندارد. وقتی آنها ارقام و اعداد خسارت را اعلام کردند دیدند که خیلی درشت است و من نتوانستم با بیشتر از 10 درصد آن موافقت کنم که 20 میلیارد بود. خیلی تلاش کردم آن را به 12 درصد برسانم اما گفتم که اگر فشار روی آنها باشد بهتر از این است که فشار به باشگاه‌های فوتبال ما بیاید. آخرین رقمی که دریافت کرده‌ایم 21 میلیارد بوده که قرار است سه‌شنبه 15 میلیارد دیگر به صورت نقد به ما داده شود و سه میلیارد هم تا دو ماه آینده واریز خواهد شد که 6 میلیارد هم ضمانت‌نامه بانکی دارد.
 
وی ادامه داد: من با کاتب رفیق هستم و با تاج هم همرزم بود‌ه‌ایم و سابقه فوتبالی من هم مشخص است تیم ملی در مدت کوتاهی در تیم ملی بودم و با پرسپولیس و با پیکان هم فوتبال بازی کرده‌ام. ضمن اینکه باید بگویم مهدی تاج خسیس‌ترین رفیق من است دو سال است که من در هیات رئیسه سازمان لیگ هستم اگر شما از آقای تاج حقوق گرفته اید من هم گرفته‌ام. اگر به شما یک خودکار هدیه کرده است بگوید کار هم می‌دهد به ما می‌گوید می‌خواهی بخور می‌خواهی نخور پولش را که داده‌ام.
 
وی ادامه داد: من کیف می‌کنم که با فردی مثل تاج کار می‌کنم وی از نظر سنی از من بزرگتر است اما می‌دانم دلسوز فوتبال است و با عشق کار می‌کند یک جانباز بزرگوار که به طور مستمر در حال تلاش برای فوتبال است. با شرایط فیزیکی که دارد فقط به فوتبال فکر می‌کند و موفقیت فوتبال قدم برمی‌دارد.
 
عابدینی با اشاره به پذیرش بخشی از مطالبات کانون ایران نوین گفت: ما بخشی از حقوق و پولی که کانون ایران نوین را مطالبه کرده را پذیرفته‌ایم اما نمی‌توانم برای این مسئله سقفی را تعیین کنم و بگویم ما باید کاری کنیم که شرکت روی پای خود بایستد. رقم درآمدی ما از تبلیغات تاکنون 41 میلیارد تومان است که همین رقم هم تاکنون سه برابر دوره قبل بوده است.
 
عابدینی تصریح کرد: نرخ تورم بالا رفته و هزینه‌های فوتبال هم بیشتر شده است اما مشکل فوتبال ما جایی است که حق پخش تلویزیونی فوتبال هند از فوتبال ما بیشتر است. هندی کریکت ورزش اولش است. کشورهای ژاپن و چین هم حق پخش تلویزیونی‌اش هم بیشتر از ماست در هر حال فوتبال ورزش اول ماست زیرا 66 درصد از کسانی که فوتبال را دنبال می‌کنند زیر 30 سال هستند و ورزش اولشان فوتبال است. آن 33 درصد دیگر هم فوتبال را دوست دارند اما شاید ورزش اولشان نباشد. پس اگر ما بخواهیم برای فوتبال به ازای هر نفر هزار تومان هزینه کنیم  70 میلیارد تومان می‌شود.در حال حاضر کل هزینه‌های فوتبال حدود 340 میلیارد تومان می‌شود. این رقم‌ها که خیلی عجیب و غریب نیست چرا مدام اخبار عجیب و غریب می‌آید و ارقام را بالا و پایین می‌کنند در این کشور دکل گم می‌شود کسی نگرانش نیست همه نگران گم شده توپ فوتبال هستند. توپی را که ممکن است یک بچه بردارد و ببرد. این دکل را کجا گم کرده‌اند. اما همه غصه توپ فوتبال را میخورند.
 
وی با اشاره به عملکرد وزیر ورزش گفت: یک وزیر ورزش نخبه داریم که 5 آیتم در مورد فوتبال گفته که هر 5 آیتم خلاف است مدیران، مربیان و بازیکنان ما ایراد دارند. حتما تماشاگران ما هم ایراد دارند. اصلا فوتبال معضلی شده است به حضرت علی (ع) قسم فوتبال مظلوم واقع شده است.به دادش برسید.
 
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با اشاره به رده بندی تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ فیفا گفت: ما در آسیا  اول هستیم در رده‌بندی جهانی 38 اما هندوستان در رده 155 قرار دارد با این حال ببینید هند چگونه سرمایه گذاری می‌کند و به سراغ مربیان بزرگ رفته است این را دنیا فوتبال را به عنوان یک هنجار زیبای هویتی قبول دارد نقش هویتی آن را همه دیده‌ایم. وقتی به آرژانتین یک بر صفر می‌بازیم مردم به خیابان می‌ریزند و جشن می‌گیرند. اما در والیبال پدر آمریکا را در می‌آوریم اما میزان واکنش مردم نسبت به واکنش به فوتبال چقدر است؟ والیبال ورزش بسیار دوست داشتنی است اما واکنش مردم نسبت به فوتبال کمتر است. من همه چیز را شفاف توضیح می‌دهم اهل پیچاندن نیستم.
 
وی در مورد اینکه شما در کانون ایران نوین مماشات می‌کنید گفت: ما قراردادی داریم و در قرارداد باید حقوق دو طرف دیده شود حتی وقتی به عنوان مالک با یک مستاجر قرارداد امضا می‌کنید حق ندارید بگوید که حقوق مستاجر را نمی‌بینم این معنایش مماشات نیست احترام به حقوق دیگران است. ما هر جا ببینیم که حقوق ما ضایع می‌شود این همکاری را قطع می‌کنیم.
 
عابدینی با اشاره به سه خط آخر گزارشش برای هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: آن سه خط آخر این گزارش را برایتان می‌خوانم. پس مذاکرات 1+5 هم یک چیزهایی یاد گرفته‌ام در این گزارش نوشته ام همزمان با امضای توافقنامه برای فصل آینده باید تسویه حساب قطعی برای فصل گذشته صورت گیرد و همچنین قرارداد اصلاحی را که براساس پیشنهاد سازمان لیگ تنظیم شده ، تنظیم شود. در غیر این صورت سازمان لیگ از طرق قانونی حقوق خود را پیگیری می‌کند.
 
عابدینی با تائید حرفهای مهدی تاج گفت: ما در مورد داماش 70 میلیون تومان به هیات فوتبال بدهکار بودیم که به سازمان لیگ نوشتیم این 70 میلیون تومان را قبول داریم و سازمان لیگ آن پول‌ها را به هیات فوتبال گیلان واریز کرد اما امروز هیات فوتبال می گفت این 70میلیون تومان را نداده‌ایم ولی وقتی صورتحساب سازمان را لیگ را آوردند مشخص شد که این پول هم از طرف باشگاه داماش پرداخت شده است البته آن‌ها می‌گفتند فکر می‌کردیم این طلب ملوان است هرچند ملوان هم از طریق سازمان لیگ 200 میلیون تومان پول پرداخت کرده بودیم.
 
عابدینی تصریح کرد: هر کسی که برای عقد قرارداد در خصوص تبلیغات محیطی می‌خواهد شرکت کند پا پیش بگذارد. ما نمی‌توانیم هم‌اکنون قراردادمان را کنسل کنیم. زیرا خسارت دارد اما اگر کسی هست که در این زمینه می‌تواند وارد شود بیاید کمک کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.