تاریخ: 2015-07-14 شناسه خبر: 3631

نابغه کوچک تیراندازی در نزدیکی المپیک برزیل

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیرانداز جوان ایران بار دیگر درخشید و نگاه اهالی و کارشناسان این رشته را به خود جلب کرد. وی اگرچه سن کمی دارد، اما گویی توانایی های بالایی دارد تا وی را نابغه کوچک تیراندازی بانوان بنامند.

اولین میدان «نجمه خدمتی» بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی بود که اولین طلایی بانوان شد، بعد از آن در مسابقات جام جهانی عملکرد خوبش را به رخ کشید و بالاخره در مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان صاحب مدال طلای ماده تفنگ بادی 10 متر و مدال برنز ماده تفنگ سه وضعیت شد و البته در بخش تیمی نیز ایران را صاحب نشان نقره کرد. دختر جوان خراسانی حالا به فکر کسب ورودی مسابقات المپیک 2016 برزیل و بازی های المپیک است.

نجمه خدمتی که مدال های رقابت های برون مرزی به مذاقش خوش آمده است در خصوص مسابقات دانشجویان جهان به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: این بازی ها به دلیل حضور ورزشکاران المپیکی و مطرح جهان از سطح بالایی برخوردار بود و به جز من و یک خانم ژاپنی سایر حریفانم المپیکی بودند. در تفنگ سه وضعیت نیز سلاحم را عوض کرده بودم و توانستم مدال برنز انفرادی و نقره تیمی را به دست آوریم. همچنین رکورد ملی ایران را ارتقاء دادم.

وی افزود: با توجه به تمریناتی که انجام داده بودم فکر می کردم راهی فینال شوم و تمام تلاشم را برای کسب مدال کردم که حاصلش کسب عنوان سومی بود. برای نخستین بار در رقابت های یونیورسیاد دانشجویان جهان شرکت کرده و خوشحالم که توانستم پرچم ایران را بالا ببرم.

قهرمان تیراندازی بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی و رقابتهای دانشجویان جهان از حضور در دو ماده مسابقات انتخابی المپیک خبر داد و اظهار داشت: آقای لازلو، سرمربی تیم ملی کشورمان بعد از کسب مدال برنز ماده تفنگ سه وضعیت تصمیم گرفتند در مسابقات انتخابی المپیک 2016 برزیل علاوه بر ماده تفنگ بادی در تفنگ سه وضعیت نیز رقابت کنم. امیدوارم در این راقبتها نیز بتوانم سهمیه المپیک را به دست آورم.

وی بزرگترین هدفش را در ابتدا کسب سهمیه بازی های المپیک و بعد از آن حضور موفق و عملکرد خوب در بازی های المپیک 2016 دانست و گفت: برای گرفتن سهمیه باید در اردوی هانوفر آلمان شرکت کنیم، چون امکانات و تجهیزات ماده تفنگ خفیف کم است و اصلا فشنگی برای تمرین نداریم با وجود این شرایط سخت من و خانم جام بزرگ مدال کسب کردیم، اما اگر می خواهند در این بازی ها موفق شویم باید رسیدگی و شرایط را برای مان مهیا کنند.

خدمتی درخصوص گرفتن رکورد الهه احمدی نیز گفت: من موفق شدم رکورد ماده فتنگ خفیف را که متعلق به خانم احمدی بود جابجا کنم و به جز رقابت در مسابقات یک تیم هستیم و باید برای کسب بهترین نتیجه تلاش کنیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.