تاریخ: 2016-09-14 شناسه خبر: 36511

فرنوش شیخی می گوید:

اگر بازی‌های ما را ببینند، نظرها نسبت به ما عوض می‌شود

فرنوش شیخی، ملی پوش والیبال بانوان کشورمان از اینکه مردم لحظاتی از بازی های این تیم را دیده اند خوشحال است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دختران تیم ملی والیبال ایران در بازی های جام باشگاه های آسیا خوش درخشیدند و پنجم شدند. این رقابتها برای آنها یک مصاف آماده سازی بود برای مسابقات ای وی سی کاپ یا همان رقابت های قهرمانی قاره. جایی که می خواهند این بار هفتم یا هشتم نباشند و بتوانند یکی از ۶ تیم نخست باشند. فرنوش شیخی یکی از ستاره های تیم ملی بانوان ایران ، از این رقابت ها و موفقیت اخیرشان می گوید:

ملی پوش والیبال بانوان کشورمان، فرنوش شیخی

بعضی ها می گویند ما تیم ملی که بهترین تیم مان بوده را فرستادیم به مسابقاتی که سایر کشورها، تیم های باشگاهی شان را فرستادند. تازه یک سری از این تیم های باشگاهی خیلی سطحشان بالا نبود.

خوب راجع به بازی ها باید بگویم این که غیر از ما تیم های دیگر بیشتر باشگاهی بودند. درست است اکثر تیم هایی که شرکت کرده بودند سه یا چهار تا از بازیکن های ملی کشورهای شان شرکت کرده بودند. اما همان طور که می دانید اکثر تیم ها یعنی فکر کنم به غیر از تیم ما و ژاپن، همه تیم ها بازیکن خارجی داشتند. حداقل دو بازیکن خارجی ، که هر دو تای شان هم بازیکن های خوبی بودند و در زمین برای تیم های شان بازی می کردند. یعنی این طوری نبود که سطح بازی ها خیلی پایین باشد. درست است بازی های قهرمانی باشگاه های آسیا از ای وی سی کاپ، بازی های ضعیف تری است اما همان مسابقات هم خیلی رقابت های مهمی است و یک فرصت عالی برای بچه های ما تا تدارک مناسب ببینیم. ما الان در ویتنام هستیم و از فردا بازی های مان در ای وی سی کاپ شروع می شود. بردهایی که ما در جام باشگاه های آسیا داشتیم به خاطر ضعف حریفان و یا اینکه تیم های رقیب ملی پوش نداشتند،نبود. ما در سالهای قبل با ترس با این دو تیم بازی می کردیم. یعنی می ترسیدیم که فردا با چین بازی داریم یا با ژاپن بازی داریم ولی امسال اصلا این طوری نیستیم. علاقه داریم بازی کنیم. همین الان که ما به این دوره از بازی ها آمدیم ، تیم چین درست همان ترکیب المپیکش را آورده است و این برای ما خیلی انگیزه است.

یعنی از بازی جلوی تیم مدعی المپیکی نمی ترسید؟

اصلا.سالهای قبل ما می ترسیدیم که این اتفاق بیفتد ولی الان همه ما دوست داریم که فارغ از هر نتیجه ای با آن بازیکن ها بازی کنیم. یا تیم تایلند با همان تیمی که گرندپیریکس ها بازی می کنند یا به بازی های آسیایی برد و سال قبل در انتخابی المپیک بازی کردند به این بازی ها آمده است. تایلندی ها با یک باخت نتوانستند به المپیک برسند. ولی تیمشان را حفظ کردند و حالا هم دقیقا با همان تیم در این رقابت شرکت کردند. این خودش برای ما انگیزه است که این دوره از بازی های مان را بگذرانیم. ولی خوب واقعا ای وی سی کاپ خیلی سطحش بالاتر از باشگاه های آسیا است. بازی ها خیلی سخت تر است. ولی خب امیدوارم که نتیجه خوب بگیریم.

ملی پوشان والیبال بانوان کشورمان

فرق رقابت این بارتان،این بود که مردم یک بخش هایی از بازی تان را دیدند . الان فکر می کنید چقدر این نگاهها نسبت به شما عوض شده است؟

خوب راجع به اینکه فیلم بازی هایمان را خیلی از مردم در فضای مجازی دیدند، به نظرم اتفاق خیلی خوبی بود همان طور که مردم در المپیک توانستند بازی دختر های مان را نگاه کنند،اگر شرایطی ایجاد شود که بازی های ما را ببینند ،نظرها نسبت به ما هم عوض می شود. فکر می کنم به خاطر پوشش تیم های مقابل است که مردم بازی های ما را نمی بینند. ولی همین تکه های دیده شده در فضای مجازی خیلی به نفع ما شده است. خیلی ها اصلا انتظار نداشتند که والیبال دختران به این شکل باشد. اصلا نمی دانستند که ما بلدیم والیبال بازی کنیم. دیدند بلدیم سرویس و آبشار بزنیم. خدا را شکر خیلی ها دیدند ،خیلی از مردم عادی دیدند، خیلی از کسانی که والیبال می فهمند. چون مردم ما بعد از بازی پسرها همه به والیبال علاقمند شدند. همه هم یک جورایی والیبال را بلد شدند. وقتی بازی های ما را دیدند، خیلی ها حمایت کردند. ما خودمان اکثرا فیلم های مان را می گذاریم تا مردم ببینند. چون از تلویزیون نمی توانند ببینند ولی خب از پیج های ما می توانند خیلی راحت فیلم بازی های مان را ببینند و بفهمند چه قدر پیشرفت کردیم ودر چه سطحی هستیم .

می خواهم نظرت را درباره مایدا بدانم؟چون اولش خیلی به مایدا امیدوار نبودند و می گفتند سخت گیر است. به نظر می رسد که خیلی خوب با تیمش جا افتاده است و یک تحولی ایجاد کرده ؟

راجع به مایدا که بله درست می گویید. قبل از اینکه مایدا بیاید همه جبهه داشتند چه برسد به خود بازیکن‌ها. ما هم همین طور بودیم ولی خوب اینکه بگویم فنی با بقیه مربی های مان خیلی فرق دارد نه این طور نیست.یعنی از لحاظ فنی شاید خیلی ها باشند که مثل مایدا کار کنند. ولی این رفاقتی که با بچه ها دارد ،خیلی به ما کمک کرده است. ما با آرامش بازی می کنیم و هیچ استرسی در هنگام بازی نداریم. از لحاظ روانی خیلی به ما کمک می کند. مایدا بیشتر از اینکه از نظر فنی روی ما کار کند ، روی خودباوری و اعتماد به نفس ما کار می کند.این خیلی به تیم کمک کرده و ما خیلی راحت می توانیم جلوی تیم های بزرگ بازی کنیم.

حالا با این رسانه های جدید و دیده شدن بازی های تان، خیلی از بچه های تیم ، ستاره شدند و مردم می شناسندشان…

انشالله که همه علاقمندان به والیبال فیلم ها را دیدند. شما اگر نگاه کنید می بینید که همه بازیکن های ما عالی بودند . الان از خانم زینب گیوه گیوه کاپیتان تیم است تا مهساصابری، کدخدا ،شبنم همه عالی بودند. بچه ها یکی از یکی بهتر بودند. همین شبنم بود و نبودش خیلی به برد و باخت تیم کمک می کند و خیلی در تیم ما مهم است. من هم همه تلاشم را می کنم. شما اگر مچ ریپورت ۶ بازی ما در فیلیپین را نگاه کنید من در چهار تایش امتیازآور ترین بازیکن زمین شدم. یعنی این خودش فکر کنم خیلی برای رزومه کاری ام خوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *