تاریخ: 2015-07-15 شناسه خبر: 3661

هرگز تسلیم رنج های زندگی نشويد!

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ در حقيقت رنج کشيدن براي زندگي و تمامي کساني که هنوز فرصت زندگي کردن دارند، لازم است. پس با به خاطر سپردن اين نکته، روش‌هاي هوشمندي را که در ادامه بيان کرده ايم به کار بگيريد و زخم‌هايتان را به قدرت تبديل کنيد:

۱ – به رنجي که مي‌کشيد، اعتراف کنيد تا بتوانيد با آن کنار بياييد و آن را التيام ببخشيد:

موفقيت مي‌نويسد :حساسيت دردهاي عاطفي حداقل در ظاهر، کمتر از دردهاي جسماني است، اما بسيار شايع‌ترند و تحمل آن‌ها بسيار سخت‌تر است. تلاش براي پنهان کردن اين دردها، فشارشان را بر افراد بيشتر مي‌کند. اين کار را با خودتان نکنيد. مطمئنا اين که بگوييد «پايم درد مي‌کند» از اين بگوييد «قلبم شکسته»، بسيار آسان‌تر است، اما معنايش اين نيست که قلب شما مراقبت کمتري مي‌خواهد.

۲ – چيزي را که قبلاً اتفاق افتاده است و ديگر وجود ندارد، رها کنيد:

وقتي به اين نتيجه برسيد که هيچ چيز يا هيچ کس متعلق به شما نيست و هر آنچه را که روي آن برچسب «مال من» زده بوديد، رها کنيد، ناگهان آزاد خواهيد شد. نيازي نيست چيزي يا کسي را بقاپيد. يکي از سخت‌ترين درس‌هاي زندگي رها کردن تعلقات، وسواس‌ها، خشم، عشق و… است. تغيير، هرگز آسان نيست. رها کردن، معمولاً سالم‌ترين راه حرکت به جلو است؛ چرا که تمام دل بستگي‌ها و افکار گذشته را پاک مي‌کند. بايد از لحاظ عاطفي، از چيزهايي که زماني اهميت فراواني برايتان داشته‌ است، خلاص شويد تا گذشته و رنجي را که به همراه داشته است، پشت سر بگذاريد.

۳ – خود را از لحاظ عاطفي از مشکلاتتان جدا کنيد:

شما انسان زنده‌اي هستيد که نفس مي‌کشد و بسيار پيچيده‌تر از مشکلاتي است که در وجودش جمع شده‌اند؛ يعني قدرت شما از آن‌ها بيشتر است و اين توانايي را داريد که تغييرشان بدهيد و احساس خود را نسبت به آن‌ها عوض کنيد.

۴ – هر چالشي را يک تکليف آموزشي بدانيد:

از خود سوال کنيد «اين موقعيت چه درسي به من مي‌دهد؟» برخي از اين درس‌ها براي قوي‌تر شدن ماست؛ براي اين که بهتر ارتباط برقرار کنيم. به غرايزمان اعتماد داشته باشيم، عشق خود را ابراز کنيم و ببخشيم، بايد بدانيم چه کنيم، چيزهاي جديد را ياد بگيريم و هرگز به عقب نگاه نکنيم.

۵- از خودتان سوالات مثبت بيشتري بپرسيد:

اگر سوال منفي بپرسيد، پاسخ منفي مي‌گيريد. در جواب سوالاتي مثل «چرا من؟» يا «چي مي‌شد اگر؟» هيچ پاسخ مثبتي وجود ندارد. آيا به ديگران هم اجازه مي‌دهيد سوالات تضعيف کننده روحيه‌اي که شما از خودتان مي‌پرسيد از شما بپرسند؟ پس دست برداريد و اين سوالات را با سوالاتي که شما را به راه مثبت سوق مي‌دهند، عوض کنيد؛ مثلاً از خودتان بپرسيد: «الان براي پيشرفت خودم چه کار مي‌توانم بکنم؟»

۶ – وقتي متوجه شديد چه راهي کارساز است و چه راهي نيست، تغييراتي ايجاد کنيد:

بخش بزرگي از زندگي شما نتيجه انتخاب‌هاي خودتان است. اگر قسمتي از زندگي‌تان را دوست نداريد، وقت آن رسيده است که دست به تغيير بزنيد و انتخاب‌هاي بهتري داشته باشيد. اين تغيير شايد آسان نباشد، اما امکان‌پذير است. روي کارهاي کوچکي که همين الان مي‌توانيد انجام دهيد، تمرکز کنيد، نه کارهاي بزرگي که از دستتان برنمي‌آيد. جمع شدن اين تغييرات کوچک روزمره، در پايان به نتايج بزرگي ختم مي‌شود.

۷ – با دقت قدم برداريد:

هرگز تسليم نشويد! ديوارهاي آجري زندگي براي ممانعت از خروج شما ساخته نشده‌ است، بلکه مي خواهد به شما فرصتي بدهد که ببينيد تا چه اندازه چيزي را مي‌خواهيد به دست آوريد.

۸ – روي مثبت‌ها تمرکز کنيد:

افراد واقع‌بين، واقعيت را مثل بتون مي‌بينند و افراد خوش بين، مثل خاک رس. خوش‌بين باشيد و خاک رس را به شيوه خودتان شکل بدهيد؛ يعني مشکلاتي را که در زندگي امروزتان وجود دارد نبينيد، فقط فرصت‌ها را ببينيد.

۹ – اميدوار باشيد:

از غم بايد به عنوان منبع قدرت استفاده کرد. مهم نيست چه مشکلي داريد يا چه تجربه دردناکي را از سر گذرانده‌ايد، فاجعه واقعي زماني است که اميدتان را از دست بدهيد. پس روزي يک بار دست‌هايتان را روي قلبتان بگذاريد و با صداي بلند بگوييد: «اميد هنوز اينجا زنده است.»

۱۰ – به خودتان يادآوري کنيد که تنها نيستيد:

بعد از اين که کسي شما را نااميد کرده، نمي‌توانيد خودتان را جمع و جور کنيد؟ از ترس اين که شکست بخوريد، جرأت نمي‌کنيد چيز جديدي را امتحان کنيد؟ شما تنها نيستيد. فرقي نمي‌کند چقدر به خاطر موقعيتي که در آن هستيد احساس شرمندگي يا بدبختي مي‌کنيد، آن بيرون خيلي‌ها هستند که چنين احساسي دارند.

۱۱ – کمتر به نظر ديگران درباره خودتان توجه کنيد:

توصيه نمي‌کنيم خودشيفته باشيد و تمام بازخوردهاي ديگران را ناديده بگيريد اما رنجش خاطر، نااميدي و غم و غصه‌هاي زندگي ما از همين جا نشأت مي‌گيرد که همه چيز را به خودمان مي‌گيريم. اغلب سالم‌ترين و سودمندترين راه اين است که عقايد خوب و بد ديگران درباره خودتان را رها کنيد و بر اساس غرايز و درايت خودتان که راهنماي شماست عمل کنيد.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.