تاریخ: 2016-09-17 شناسه خبر: 36805

کشتی و وزنه برداری بانوان؛

منظمی:بانوان ایرانی در رقابت های کشتی آلیش جهان درخشیدند

سرپرست حوزه نایب رئیسی بانوان فدراسیون کشتی گفت: بانوان ایرانی با سطح بالایی از آمادگی جسمانی، در رقابت های جهانی کشتید آلیش درخشیدند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛ مریم منظمی، سرپرست حوزه نایب رئیسی بانوان فدراسیون کشتی افزود: برای نخستین بار در رقابت های جهانی آلیش در کشور قرقیزستان حاضر شدیم اما بانوان ایرانی با سطح بالایی از آمادگی جسمانی، توانستند در این رقابت ها به مقام نایب قهرمانی برسند.

وی ادامه داد: هماهنگی بسیار خوب مربیان و ورزشکاران ما در زمان برگزاری مسابقات، یکی دیگر از دلایل موفقیت بانوان آلیش کار ایرانی بود.

منظمی تصریح کرد: این رقابت ها در دو بخش آزاد و کلاسیک برگزار شد و حاصل کار ورزشکاران ما کسب سه مدال نقره و سه مدال برنز به همراه عنوان نایب قهرمانی بود.

منظمی:بانوان ایرانی در رقابت های کشتی آلیش جهان درخشیدند

وی ادامه داد: البته برگزاری مستمر ۵ اردوی آمادگی، استفاده از مربی و مدرس قرقیزستانی، باعث افزایش سطح آمادگی ورزشکاران ما در این رقابت ها بود.

سرپرست حوزه نایب رئیسی بانوان فدراسیون کشتی اظهار داشت: البته تعدادی از ورزشکاران ما با توجه به کم تجربگی و حضور کم در مسابقات برون مرزی نتوانستند توانایی های خود را به نمایش بگذارند.

وی اضافه کرد: به دنبال این هستیم که نگاه حرفه ای ورزشکاران به این رشته را افزایش دهیم و با بهره گیری از مربیان توانمند خارجی از جمله مربی ترکمنستانی، کلاس فنی بانوان آلیش کار را بالا ببریم.

منظمی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به حمایت های فدراسیون کشتی از رشته های ورزشی آلیش و گراپلینگ بانوان، برگزاری کلاس های آموزش مربیگری و داوری، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده های سنی بزرگسالان و جوانان و اردوهای مستمر، امیداریم در آینده ای نزدیک شاهد افتخارآفرینی بیشتر بانوان ایرانی در این عرصه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *