تاریخ: 2015-07-15 شناسه خبر: 3694

داعش: زنان باید دو چادر سر کنند!

داعش

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  گردان جاسوسی زنان داعش در سوریه بخشنامه ای برای تعیین ویژگی لباس زنان بعد از سن بلوغ منتشر کرده و از آنان خواسته دو چادر به سر کنند تا جزئیات بدنشان کاملا پوشیده بماند.

به گزارش روزنامه اینترنتی “رای الیوم”به نقل از  روزنامه انگلیسی “دیلی میرور” گزارش داد: «گردان جاسوسی زنانه داعش در “الرقه” که به گردان “الخنساء” معروف است با فعالیت مخفیانه و جاسوسی باعث رعب و وحشت زنان عرب و بیگانه شده است.»
 
برپایه این گزارش، میرور نوشت: «از جمله فعالیت های این گردان جاسوسی علیه زنان در الرقه سوریه می باشد که از جمله این جاسوسی ها مراقبت از رفتار زنان هنگام بیرون رفتن از منزل و پذیرفتن مشاغل گوناگون برای جمع آوری اطلاعات است. در میان آن ها اعضایی از تمام تابعیت ها وجود دارند تا بتوانند با هم زبا نهای خود ارتباط برقرار کنند زیرا الرقه به عنوان پایگاه اصلی داعش مملو از اهالی کشورهای مختلف شده و فقط بیش از 60 زن انگلیسی تا کنون به گردان خنساء پیوسته اند.
 
این روزنامه افزود: «زنان داعشی انگلیسی رفتار زنان را در خیابان ها زیر نظر دارند و مراقبند که آنها بدون محرم بیرون نیایند و یا به سفر نروند. آنها گزارش های محرمانه ای تنظیم می کنند که در محاکمه ها مورد استفاده قرار می گیرد و همین باعث ایجاد ترس و وحشت میان زنان رقه شده که مبادا با شلاق یا سنگسار مجازات شوند.»
 
گردان الخنساء بخشنامه ای برای تعیین ویژگی لباس زنان بعد از سن بلوغ منتشر کرده و از آنان خواسته دو چادر به سر کنند تا جزئیات بدنشان کاملا پوشیده بماند. دستکش برای پوشاندن دستها به دست کنند و سه پوشش برای سر و صورت بپوشند تا حتی در نور مستقیم آفتاب صورتشان قابل دیدن نباشد.
 
اعضای گردان الخنساء هر زنی را که با بخشنامه های مربوط به حضور در خیابان و نمایان شدن در ایوان خانه ها و یا عطر زدن و بلند کردن صدایش را رعایت نکند بازداشت می کنند و معمولا برای او مجازات سریعی در نظر می گیرند که همان گاز گرفتن در خیابان و یا بردن به نزد قاضی شرعی برای صدور حکم مجازات مناسب است که این مجازات معمولا شلاق خواهد بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.