تاریخ: 2015-07-15 شناسه خبر: 3722

پای صحبت بازیکنی که موجب سقوط راه آهن شد

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از فارس، با موتومبا که اکنون در سوئد ساکن است گفت‌وگویی انجام داد. موتومبا درباره شرایط خود گفت: من از ایران رفته‌ام و اکنون در کنار خانواده‌ام هستم. سقوط تیم راه‌آهن هم به من ارتباطی پیدا نمی‌کند. من هم محروم شده‌ام که حقم محرومیت نبود. البته در این میان چیزی به نام احساس وجود دارد. من برای تیم راه‌آهن بازی کردم هرچند راه‌آهن به تعهد پولی که به من داد به طور کامل عمل نکرد. من نیاز مالی ندارم و اراده کنم می‌توانم با هر تیمی در سوئد قرارداد ببندم. با این حال من برای کمک به راه‌آهن به این تیم آمدم و این تیم در لیگ برتر ماند هرچند دردسرهای زیادی برایم به وجود آمد که هرگز با آنها روبرو نشده بودم.

وی ادامه داد: من به راه‌آهن احساس دارم. در کنار بازیکنانش بازی کرده‌ام و نمی‌توانم نسبت به آن بی‌تفاوت باشم. مدیربرنامه ایرانی- سوئدی من هر روز اخبار فوتبال ایران را به من می‌دهد. من از اینکه این همه خبر در مورد من منتشر می‌شود خسته شده‌ام. من دنبال چنین چیزی نبودم. همواره می‌خواستم با فوتبالم مطرح باشم نه با مسائل این چنینی حق تیم راه‌آهن حضور در لیگ برتر است.

بازیکن سوئدی راه‌آهن در ادامه گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: از نظر ورزشی پیکان در زمین بازی را به ما باخت و پس از آن به کمیته انضباطی شکایت کرد و من هم سه بار در دادگاه‌های کمیته انضباطی حاضر شدم و تمام دلایل و مستندات خود را ارائه کردم. تعجب می‌کنم که چطور رای کمیته انضباطی شکسته شد و دادگاه تجدیدنظر با وجود آنکه مهم‌ترین بحث این پرونده من بودم حتی یکبار هم با من تماس نگرفت و صحبتی با من نکرد.

موتومبا افزود: من از علی کفاشیان 5 دقیقه وقت می‌خواهم تا همه مسائل را بگویم. مشکلی که برای من به و جود آمد عاملش کار کثیف و غیرحرفه‌ای باشگاه اردواسپور ترکیه و فدراسیون فوتبال این کشور بود. برگه‌ای که من گرفتم جعلی نیست. من این برگه را از ندیم ترکی مدیر اردواسپور گرفتم. من فوتبالیستم خلافکار و جاعل نیستم. از طرفی لیگ ایران آنقدر هم برایم جذاب نبود که بخواهم به خاطر حضور در این لیگ دست به چنین اقداماتی بزنم و نامه جعل کنم. من در استکهلم و سوئد اسطوره هستم. لیگ ایران برایم پول زیادی هم نداشت که چنین خطرهایی را به جان بخرم با این حال برایم عجیب است که کمیته استیناف یکبار هم با من تماس نگرفت.

بازیکن سوئدی فصل گذشته راه‌آهن تصریح کرد: من در جریان زمان بازی‌ام در ترکیه نبودم. شما از بازیکن استقلال و پرسپولیس بپرسید چه روزی با تیم ملوان بازی کرده یا از رونالدو بپرسید رئال مادرید در چه تاریخی با سویا بازی کرده است. قطعا هیچ کدام این بازیکنان تاریخ مورد نظر را یادشان نمی‌آید زیرا بازیکن تاریخ بازی‌ها را حفظ نمی‌کند و این باشگاه و فدراسیون است که این مسائل را می‌داند. من نمی‌دانستم چه روزی برای تیم ترکیه‌ای بازی کرده‌ام. واقعیت آن است که باشگاه ترکیه‌ای پول زیادی به من بدهکار بود و مدیر این باشگاه به من گفت قراردادم را یک‌طرفه فسخ می‌کنم تا شکایت نکنی و بخواهی از ما پول بگیری.

وی افزود: باشگاه ترکیه‌ای فوتبالم را نابود کرد. من خودم در تیم‌های پرطرفدار بازی کرده‌ام و می‌دانم هواداران دراین تیم‌ها چه احساساتی دارند با این حال مجبورم که در مورد تیم پرهوادار پرسپولیس صحبتی بکنم و از هواداران این باشگاه پیشاپیش عذرخواهی می‌کنم. اینکه از نظر قانونی هیچ فرقی بین پرونده من و خلعتبری وجود ندارد چرا من محروم می‌شوم اما خلعتبری محروم نمی‌شود. چرا باشگاه راه‌آهن جریمه می‌شود اما باشگاه پرسپولیس جریمه نمی‌شود. قانون برای من و خلعتبری یکسان است حتی اگر من تاریخ نقل و انتقالات و بازی را ندانم اما پرسپولیس و خلعتبری و باشگاه اماراتی می‌دانستند چه می کنند و با عقل و دانش در تاریخ نقل و انتقالات دست برده‌اند.

موتومبا تصریح کرد: باشگاه اردواسپور و فدراسیون فوتبال ترکیه این نامه را به من داد. آنها صد بار به من گفتند ما این کار را می‌کنیم تا نتوانی شکایت کنی و پول بگیری. من از این همه اخبار نامناسبی که در موردم در فوتبال ایران منتشر می‌شود احساس خوبی ندارم. اصلا بهتر است فدراسیون محترم فوتبال ایران پرونده من را به فیفا بفرستد تا فیفا در مورد من رای بدهد به این ترتیب رای من و خلعتبری یکسان خواهد شد. شاید من دیگر به ایران برنگردم  اما می‌خواهم در آرامش زندگی کنم. اکنون آرامش از زندگی من رفته. همسرم وقتی به سوپرمارکت می‌رود ایرانی‌ها در سوئد از او می‌پرسند شوهرت در ایران چه کار کرده است. این شرایط برای من سخت است. حق راه‌آهن است در لیگ برتر بماند.

وی با اشاره به اظهارنظرهای برخی افراد به عنوان مدیربرنامه‌اش گفت: اکنون در ایران هر کسی راه می‌افتد و خود را مدیربرنامه من می‌داند. شاید در طول هفته 10 مدیربرنامه با من تماس بگیرند اما واقعیت آن است که فقط مدیربرنامه‌ای می‌تواند از جانب من صحبت کند که از من امضا داشته باشد و با من قرارداد بسته باشد. من فقط یک مدیربرنامه ایرانی و سوئدی داشتم که اکنون قراردادش تمام شده است. من خیلی برای حضور در لیگ ایران هم اشتیاق نداشتم اما آمدم و این مشکلات برایم پیش آمد. من کشور ایران را دوست دارم اما به راحتی می‌توانم با باشگاهی مثل مالمو قرارداد امضا کنم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.